PNA: Wybrzeże Kości Słoniowej mistrzem Afryki!

Wybrzeże Kości Słoniowej triumfowało we wczorajszym finale rozgrywanego w Gwinei Równikowej Pucharu Narodów Afryki. Reprezentacja „Słoni” pokonała Ghanę po rzutach karnych. Rzutów karnych było aż 11. serii, a bohaterem Iworyjczyków został bramkarz Boubacar Barry!

Mecz nieco zawiódł. Nie było spektakularnych akcji ofensywnych, zabrakło najważniejszego czyli goli. Przez całe 90. minut oraz w czasie dogrywki dominowała walka, faule i żelazna gra w defensywie w obu drużynach.

Nie będziemy się za dużo rozpisywali na temat meczu. Całe spotkanie relacjonowaliśmy na żywo TUTAJ. Możecie tam zajrzeć i dowiedzieć się nieco o przebiegu tego spotkania.

Emocje i dramaturgia pojawiły się dopiero, gdy przyszło do strzelania rzutów karnych. Tuż przed końcem dogrywki z boiska zeszły gwiazdy obydwu zespołów. W drużynie WKS-u plac gry opuścił Gervinho, a w drużynie Ghany zszedł Asamoah Gyan. Obydwaj w przeszłości nie strzelali ważnych rzutów karnych i wydaje się, że sami zawodnicy, albo ich trenerzy postanowili nie kusić losu. Ghana miała wydawać by się mogło ułożony konkurs jedenastek, bowiem „Słonie” nie strzeliły dwóch pierwszych rzutów karnych. Spudłowali Bony i Tallo. Później jednak i piłkarze Ghany wyłożyli się na strzelaniu z jedenastu metrów. Swoich prób nie wykorzystali Acquah i Acheampong. Kibice na rozstrzygnięcie musieli czekać, aż do strzału podejdą zawodnicy numer jedenaście z każdej z drużyn. W tym wypadku byli to bramkarze. Barry świetnie obronił strzał Razaka i za chwilę uderzył nie do obrony. W szeregach WKS-u zapanowała euforia, a w drużynie Ghany płacz. Herve Renard jako pierwszy trener w historii zwyciężył dwa razy w Pucharze Narodów Afryki. Wcześniej dokonał tego z Zambią.

08.02.1015, godz.20.00 PNA, FINAŁ: Wybrzeże Kości Słoniowej – Ghana 0:0(0:0) Dogrywka: 0:0(0:0) Karne: 9:8