Live! Finał Pucharu Narodów Afryki: WKS – Ghana

Dziś w finale Pucharu Narodów Afryki zmierzą się ze sobą Wybrzeże Kości Słoniowej i Ghana. Nastawiamy się na 90. minut(a może i więcej?) gorącej walki! Tylko u nas najciekawsze akcje, najświeższe statystyki, zdjęcia, wideo i wszystko co się dzieje na stadionie w Bata! Relacja na żywo!

Zapowiedź meczu: pilkarskiswiat.com/pna-final-marzen-z-polskim-akcentem-w-tle/

Po meczu: Podsumowując, Wybrzeże Kości Słoniowej zostało mistrzem Afryki! Mecz finałowy, mimo, że nie był super dynamicznym widowiskiem, to poprzez swą dramaturgię w serii rzutów karnych zrekompensował w pełni wszystkim brak goli w czasie gry. Dziękuję za relację live. Sławomir Rzeźnik.

Po meczu: Trener Wybrzeża Kości Słoniowej pociesza Andre Ayewa, płaczącego po porażce Ghańczyków:

Po meczu: Tak Gervinho “obserwował” konkurs jedenastek:

Po meczu: Trwa dekoracja zwycięzców turnieju!

Po meczu: Sam mecz zapewne nie porwał kibiców ani na stadionie, ani przed telewizorami, ale za to rzuty karne to był majstersztyk Jedenaście serii musiało zostać strzelonych, aby rozstrzygnęło się to spotkanie. Bohaterem “Słoni” został bramkarz Barry, który najpierw obronił strzał swojego rywala z bramki Ghany Razaka, a następnie pokonał go dając swojej drużynie upragniony triumf!

WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ ZDOBYWCĄ PUCHARU NARODÓW AFRYKI!

Rzuty karne: Barry strzela gola! 9:8 zwycięża WKS!

Rzuty karne: Razak strzela, Barry broni, nadal 8:8. Barry stosuje jakieś gierki, leży na murawie i zgłasza kontuzję.

Rzuty karne: Serey Die trafia i kolejny remis! Będą strzelać bramkarze!

Rzuty karne: Boye trafia, Barry poszedł w dobry róg, ale jednak gol. 8:7 prowadzi Ghana!

Rzuty karne: Eric Bailly i jest 7:7!

Rzuty karne: Baba strzela gola i Ghana kolejny raz na prowadzeniu. 7:6!

Rzuty karne: Serge Kannon równie pięknie i jest 6:6!

Rzuty karne: Afful pięknie uderza i jest 6:5 dla Ghany!

Rzuty karne: Kolo Toure pewnie na siłę i remis 5:5.

Rzuty karne: Badu ledwo ledwo, ale wpadło! 5:4 dla Ghany.

Rzuty karne: Salomon Kalou pewnie w prawy róg i jest 4:4!

Rzuty karne: Jonathan Menssah, stoper Ghany uderza nie do obrony. 4:3 dla Ghany!

Rzuty karne: Yaya Toure i mamy 3:3. Teraz gramy do pierwszego pudła.

Rzuty karne: Andre Ayew wyprowadza Ghanę na prowadzenie! 3:2.

Rzuty karne: Seydou Doumbia daje remis WKS! 2:2.

Rzuty karne: Acheampong przestrzelił!

Rzuty karne: Serge Aurier pewnie i jest 2:1 po trzech seriach strzałów.

Rzuty karne: Strzela Acquah, ale Barry broni. Ciągle 2:0.

Rzuty karne: Tallo pudłuje. 2:0 dla Ghany.

Rzuty karne: Jordan Ayew niesamowicie, spokojnie i pewnie, 2:0 dla Ghany.

Rzuty karne: Bony trafia w poprzeczkę! 1:0 dla Ghany po pierwszej serii strzałów!

Rzuty karne: Jako pierwsza strzela Ghana. Wakaso pewnie i 1:0 dla Ghany.

120+1′ : Koniec. 0:0. Zadecydują rzuty karne!

120+1′ : zmiana zawodnika Zmiana w Ghanie: Badu za Gyana. Zmiana w WKS: Tallo za Gervinho.

116′ :  zmiana zawodnika Frank Acheampong zmienia Atsu w drużynie Ghany.

116′ : zmiana zawodnika Salomon Kalou zmienia Siakę Tiene.

111′ : Po raz kolejny strzelał niezmordowany Atsu. Niecelnie.

109′ : Groźna akcja Ghany. W pole karne wjechał Jordan Ayew, sytuację uratował wybiciem Kolo Toure.

106′ : Strzelał Gyan, strzelał Wakaso, ale tylko rzut rożny dla Ghany.

105′ : Koniec pierwszej części dogrywki. Obraz gry nie uległ zmianie.

99′ : zmiana zawodnika Pierwsza zmiana w drużynie Ghany. Na boisku melduje się Jordan Ayew, schodzi Appiah.

96′ : Dobre zagranie w pole karne do Gyana, ale ten na spalonym.

91′ : Rozpoczynamy dogrywkę.

90+3′ : 0:0. Kilka minut przerwy i za chwilę będziemy świadkami dogrywki.

90′ : Dwie groźne wrzutki w pole karne rywala w wykonaniu Serge Auriera. Nikt jednak nie wykończył stworzonych przez Iworyjczyka sytuacji.

87′ : Wakaso niecelnie z rzutu wolnego.

86′ : zolta kartka yellow card Serge Kanon ukarany żółtą kartką za faul na Appiahu. Rzut wolny dla Ghany z okolic 20. metra.

85′ : Kilka ujęć z drugiej połowy:

83′ : Wciąż bez goli na Estadio de Bata. Czy będziemy świadkami dogrywki? A może któraś z drużyn przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę w końcowych minutach meczu?

76′ : Dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Yaya Toure. Zakotłowało się w polu karnym Ghany, ale piłkę wybił Razak.

72′ : Kolejna akcja skrzydłem Atsu, który zagrywa w pole karne, ale w wykończeniu akcji przeszkodzili sobie Gyan i Ayew.

68′ : Niecelny strzał Christiana Atsu. Pomocnik “Black Stars” jest dziś bardzo aktywny.

66′ : zmiana zawodnika Zmiana w drużynie WKS-u. Opuszcza boisko Max Gradel, w jego miejsce Seydou Doumbia.

58′ : Spięcie pomiędzy Baillym i Boyem. Bailly udawał, że został uderzony po tym jak głowę do jego głowy przyłożył Boye. Sędzia wyjaśnił sytuację i skończyło się na słownej reprymendzie dla obydwu.

57′ : zolta kartka yellow card Siaka Tiene ukarany  żółtą kartką za faul na rywalu.

53′ : Szybka akcja Ghany. Atsu zagrywa do Gyana, który fatalnie strzela w trybunę za bramką.

52′ : Starcie gwiazd obydwu drużyn. Faulował Andre Ayew, faulowany był Yaya Toure.

46′: Rozpoczynamy drugą część spotkania.

Przerwa: Garść statystyk po pierwszej połowie meczu.

Przerwa: Mecz walki. Obrazek, który w skrócie opisuje pierwszą część spotkania:

Przerwa: Tutaj jeszcze raz brutalny faul Sereya Die, za który zawodnik WKS-u został ukarany żółtą kartką.

45′ : Koniec pierwszej połowy meczu. Jest walka, jest zawziętość, jest niezły mecz. Brakuje jednak konkretów w postaci goli lub chociażby stuprocentowych sytuacji. 0:0 po pierwszej części gry.

42′ : Potężna ulewa teraz przechodzi nad stadionem w Bata.

40′ : Wciąż bezbramkowy remis. Brakuje szybkich, składnych i przede wszystkim zagrażających bramkarzom akcji.

30′ : Pierwsza próba w tym meczu Bonyego. Niedokładny strzał i piłka ląduje w rękach Razaka.

26′ : Die fauluje po raz kolejny brutalnie. Sędzia wyraźnie go oszczędził w tej sytuacji. Mógł już znaleźć się poza boiskiem i osłabić swój zespół.

25′ : Piekielnie mocny strzał z dystansu Atsu! Słupek ratuje Barrego.

20′ : Bezbramkowy remis po pierwszych 20. minutach gry. Obydwa zespoły uważnie grają w obronie. Widać, że zależy im na tym, aby pierwsi nie stracić gola w tym meczu.

15′ : zolta kartka yellow card Pierwsza żółtka kartka w tym meczu. Ukarany piłkarz WKS-u Die za brzydki faul na rywalu.

14′ : Pierwsza próba Yayi Toure. Strzał z rzutu wolnego zza pola karnego rywali nie sprawił jednak problemu bramkarzowi Ghany.

12′ : Twardo grają obydwa zespoły. Często jest to gra na pograniczu faulu. Piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej zostali  wysoko ustawieni w defensywie, co nie pozwala Ghańczykom zbliżyć się do bramki rywala.

7′ : Dwa rzuty rożne dla “Słoni” na początku tego spotkania. Poza tym brak groźnych akcji i trochę chaotyczna gra obydwu drużyn.

2′ : Na meczu obecny jest Prezydent FIFA Sepp Blatter.

1′ : Mecz rozpoczęty! A tak prezentuje się trofeum:

godz. 20.00: Obydwie drużyny już na boisku. Odegrane zostaną hymny i zaczynamy grę!

godz. 19.55: Tak wyglądała ceremonia zamknięcia turnieju…

godz. 19.30: Kto zdobędzie koronę króla strzelców?

Trzy gole zdobył Andre Ayew, pomocnik reprezentacji Ghany i obecnie wraz z kilkoma innymi zawodnikami jest liderem strzelców turnieju o Puchar Narodów Afryki. Trzech zawodników WKS-u ma po dwa gole. To Wilfried Bony, Max Gradel i Gervinho. Czy któryś z zawodników poprawi dziś swój bilans i zostanie królem strzelców imprezy?

godz. 19.20: Mamy składy!