Swoje pierwsze mecze w Pucharze Narodów Afryki rozegrały dziś zespoły z grupy B. Obydwa spotkania zakończyły się podziałem punktów i wynikiem 1:1. Zambia zremisowała z Demokratyczną Republiką Konga, a Republika Zielonego Przylądka z Tunezją.

Zambia, jak przystało na ich pseudonim czyli „Miedziane Pociski”, rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia. Już w 2. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Singuluma i Zambia prowadziła. Wydawało się, że pójdą za ciosem i będą chcieli podwyższyć prowadzenie. Jednak grali zbyt zachowawczo i do głosu zaczęli dochodzić rywale. Mimo prowadzenia po pierwszej połowie Zambii, to piłkarze DRK pozostawili po sobie lepsze wrażenie. Od początku drugiej połowy trwał napór Kongijczyków. Zambia w tej części spotkania wyglądała bardzo słabo. Nie potrafili przeciwstawiać się atakom walecznych piłkarzy z DRK. Wyrównanie nastąpiło w 66. minucie, gdy Bolasie dzięki podaniu Mabwatiego zdobył wyrównującego gola. Podobnie jak w poprzedniej edycji mogliśmy oglądać niecodzienną radość z gola w wykonaniu bramkarza reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga. Mecz zakończył się podziałem punktów.

18.01.2015, godz.17.00 PNA, grupa B: Zambia – Demokratyczna Republika Konga 1:1(1:0)

Gole:

Gol 1:0 – 2′ Singuluma

Gol 1:1 – 66′ Bolasie

Kartki:

Zambia: zolta kartka yellow card Sunzu, Singuluma, Sinkala

DRK: –

W drugim dzisiejszym meczu Republika Zielonego Przylądka mierzyła się z Tunezją. W pierwszej części gry działo się niewiele. Obydwie drużyny nie stworzyły sobie jakichś niezwykle groźnych sytuacji. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, co było raczej sprawiedliwym wynikiem. Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Tunezji. Stworzyli kilka ciekawych akcji i wykorzystali jedną z nich. W 70. minucie zespołową akcję wykończył Ali Moncer. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. Siedem minut później sędzia podyktował rzut karny dla rywala. Jak pokazały powtórki karny zupełnie niesłuszny. Heldon wcale nie był faulowany, za to wykazał się nie lada aktorstwem i nabrał arbitra. Sam „poszkodowany” uderzył z jedenastu metrów i dał swojej reprezentacji remis.

18.01.2015, godz.20.00 PNA, grupa B: Tunezja – Republika Zielonego Przylądka 1:1(0:0)

Gole:

Gol 1:0 – 70′ Ali Moncer

Gol 1:1 – 77′ Heldon(K)

Kartki:

Tunezja: zolta kartka yellow card Khazri

RPZ: –

Jak pokazały dzisiejsze mecze grupa jest niezwykle wyrównana i gra o awans będzie się toczyć do ostatniej kolejki fazy grupowej. Kolejne starcia w grupie B w czwartek. Zagrają ze sobą: