PKO Ekstraklasa: W meczu spadkowiczów lepsi piłkarze z Gdyni

Wisła Płock - Arka Gdynia 0:0, 20.06.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Arka Gdynia pokonała u siebie w pierwszym sobotnim spotkaniu 35. kolejki PKO Ekstraklasy z ŁKS Łódź (3:2).

W drugiej minucie Arkadiusz Malarz musiał się wykazać, kiedy to Marcus Vinicius mocno uderzył po ziemi. W 19. minucie wynik otworzył Marcus Vinicius po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony od Adama Marciniaka. W 41. minucie było już 2:0 dla gospodarzy po trafieniu z rzutu karnego, a gola do szatni strzelił Maciej Jankowski. W drugiej części rozmiary porażki zmniejszył wprowadzony po przerwie Samuel Corral, a pięć minut przed ostatnim gwizdkiem trafił Łukasz Sekulski.