PKO Ekstraklasa: Pogoń wygrywa w Gdańsku

Michał Kucharczyk

Michał Kucharczyk, fot. twitter.com/PogonSzczecin

W meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała z Pogonią Szczecin 0:1. Strzelcem jedynego gola okazał się Alexander Gorgon.

Przed tym spotkaniem Lechia zajmowała szóste miejsce w tabeli, Pogoń była dziesiąta. Warto wspomnieć jednak, że gospodarze mają mecz więcej od Portowców, powodem jest oczywiście koronawirus.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 10. minuty, wtedy to Michał Kucharczyk dośrodkował z rzutu rożnego, z woleja uderzył Alexander Gorgon, lecz minimalnie się pomylił. Ze strony Lechii odpowiedział Flávio Paixão, który główkował po centrze z rzutu rożnego, ale Dante Stipica był czujny w bramce. W 22. minucie podopieczni Kosty Runjaicia wyszli na prowadzenie. Gorgon przedostał się w szesnastkę, chciał podać do Luki Zahovicia, ten nie doszedł jednak do futbolówki, ale ta szczęśliwie doturlała się i wpadła do bramki gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy dwa razy na bramkę Stipicy strzelał Tomasz Makowski i dwa razy minimalnie się pomylił, więc do przerwy Pogoń prowadziła w Gdańsku 1:0.

Na początku drugiej połowy na optymistyczny strzał z dystansu zdecydował się Kucharczyk jednak fatalnie kopnął w trybuny. Blisko gola wyrównującego był Conrado, pomocnik Lechii dostał podanie od Makowskiego, uderzył z ostrego kąta, ale Stipica świetnie interweniował. Swoją szansę, by wpisać się na listę strzelców miał także Kenneth Saief jednak ponownie dobrze w bramce zachował się golkipeer Pogoni. Niewykorzystane okazje przez Lechię mogły się zemścić pod koniec spotkania, gdy z kilku metrów strzelał Konstantinos Triantafyllopoulos, lecz dobrze interweniował Dušan Kuciak. Ostatecznie żaden z zespołów nie umieścił już piłki w siatce i wynik ustaliła bramka Gorgona z pierwszej połowy. Dzięki dzisiejszej wygranej Portowcy awansowali na szóstą pozycję w tabeli wyprzedzając dzisiejszego rywala.

Mecz przez większość czasu był wyrównany, obie drużyny stwarzały sobie groźne okazje, lecz goście mieli dziś więcej szczęścia, świadczy o tym choćby bramka, gdzie z podania wyszedł strzał, nie odbieramy jednak Pogoni tego zwycięstwa, bo szczęście w piłce też jest potrzebne.