PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice kontynuuje kapitalną serię, Górnik Łęczna bliżej spadku

Kamil Wilczek zapewnił wygraną Piastowi Gliwice z Górnikiem Łęczna (1:0) w 28. kolejce PKO Ekstraklasy.

W Łęcznej, po czwartej porażce z rzędu, do dymisji podał się Kamil Kiereś, którego zastąpił Marcin Prasoł. Trener dotychczas pracował jako asystent Jana Urbana w Górniku Zabrze. Piastunki po cichu chcą włączyć się w walkę o europejskie puchary i dzięki świetnej passie – od siedmiu meczów nie zaznali porażki – mogą doskoczyć do Lechii Gdańsk i Radomiaka Radom.

W 26. minucie Tom Hateley wszedł w pole karne. Znakomicie podaniem odnalazł Kamila Wilczka, który jeszcze musiał przechytrzyć Gersona. Ten nie zauważył wybiegającego zza pleców napastnika i gospodarzy wyszli na zasłużone prowadzenie.

Tuż przed przerwą Bartosz Rymaniak zderzył się głowami z rywalem i mocno odczuł uderzenie dlatego szybko przewieziono stopera do szpitala. Wynik z pierwszej połowy już nie uległ zmianie i Piast przedłużył swoją serię do ośmiu kolejnych meczów bez przegranej, a Duma Lubelszczyzny do bezpiecznej strefy potrzebuje sześciu punktów.

09.04.2022, 28. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Miejski, Widzów: 2 757

Piast Gliwice – Górnik Łęczna 1:0 (1:0)

Kamil Wilczek 26′

Piast: Frantisek Plach – Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Tomas Huk – Katranis, Tom Hateley, Michał Chrapek, Martin Konczkowski (Constantin Reiner 90′) – Damian Kądzior (Kristoffer Vida 70′), Rauno Sappinen (Tihomir Kostadinov 46′, Alberto Toril 77′) – Kamil Wilczek

Górnik: Maciej Gostomski – Leandro, Bartosz Rymaniak (Tomasz Midzierski 46′), Gerson, Daniel Dziwniel (Przemysław Banaszak 84′) – Janusz Gol – Alex Serrano, Michał Goliński (Serhij Krykun 46′), Marcel Wędrychowski (Łukasz Szramowski 76′), Michał Mak (Jason Lokilo 58′) – Bartosz Śpiączka

Żółte kartki: Tom Hateley – Serhij Krykun, Janusz Gol

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Kosta Runjaić obejmie stery Legii Warszawa?!