1. Bundesliga: Robert Lewandowski dał wygraną Bayernowi, dobry mecz Rafała Gikiewicza

Lewandowski

fcbayern.com

Rafał Gikiewicz długo utrzymywał czyste konto z Bayernem Monachium. W 82. minucie jednak Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny z Augsburgiem i dzięki temu Bawarczycy umocnili się na fotelu lidera 1. Bundesligi. Odskoczyli na bezpieczną przewagę nad Borussią Dortmund (9 oczek). W równolegle toczących się meczach Wilki na Volkswagen Arenie rozbili Arminię Bielefeld (4:0). Od 73. minuty grał Bartosz Białek. Działo się za to w Kolonii, która walczy o udział w Europie i przybliżyła się do celu po zwycięstwie z FSV Mainz (3:2).