Legia Warszawa Marc Gual
Udostępnij:

PKO Ekstraklasa: Hit w Białymstoku na remis (WIDEO)

Za nami najciekawiej zapowiadające się spotkanie w 11. kolejce PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 z Legią Warszawa.

Miał to być hit tej serii gier. W końcu "Jaga" to aktualny mistrz Polski, a "Wojskowi" wywalczyli w poprzednim sezonie trzecie miejsce w tabeli. Do tego obydwa zespoły podchodziły do spotkania po zwycięstwach z trudnymi rywalami w Lidze Konferencji.

Pierwsza połowa była pod znakiem przewagi Jagiellonii. I udokumentowała to w 35. minucie, gdy do bramki trafił Jesus Imaz.

Gospodarze mogli jeszcze wyżej prowadzić, ale nie wykorzystali swoich okazji w pierwszej połowie. Zemściło się to po zamianie stron. Rezerwowy Legii i były piłkarz Jagiellonii - Marc Gual wyrównał w 67. minucie.

Stołeczni lepiej pokazali się w drugiej połowie. Jednak i jednym i drugim brakowało już argumentów, by postawić kropkę nad "i" w tym spotkaniu.

Podział punktów oznacza, że jedni i drudzy odrabiają po jednym oczku do liderującego Lecha Poznań. Oczywiście Jagiellonia udaje się na przerwę reprezentacyjną w zdecydowanie lepszych nastrojach - jest czwarta w tabeli i traci trzy punkty do "Kolejorza". "Wojskowi" natomiast będą na szóstej pozycji i do samego podium tracą siedem, a do Lecha dziewięć punktów. I do tego w stolicy będzie gorąco wokół Goncalo Feio, wokół którego od kilku dni trwają spekulacje, czy utrzyma posadę.