PKO Ekstraklasa: Drugie z kolei zwycięstwo Arki Gdynia

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na inaugurację dziewiętnastej serii gier PKO Ekstraklasy, Arka Gdynia przed własną publicznością pokonała Zagłębie Lubin (2:1). Głównym architektem zwycięstwa “Arkowców” był Mateusz Młyński.

W zespole gospodarzy za nadmiar żółtych kartek wykluczony został Marko Vejinović. Przed tygodniem ekipa znad morza wywiozła komplet punktów z Kielc i dzięki temu wydostała się ze strefy spadkowej.-  13 punktów zdobyliśmy  w starciach z zespołami, z którymi walczymy bezpośrednio o miejsce w tabeli.  To jest bardzo dobre, ale nie możemy być zadowoleni z tej pozostałej liczby punktów zdobytych z najlepszymi drużynami ligi. I właśnie najbliższy mecz i mecz z Lechem będzie dla nas prawdziwym wyzwaniem, Musimy udowodnić sobie, że posiadamy odpowiednią jakość, żeby walczyć też z takimi, wyżej notowanymi rywalami – podkreślał Aleksandar Rogić.

Arka Gdynia odważnie rozpoczęła spotkanie. W trzynastej minucie Maciej Jankowski prostopadłym podaniem uruchomił Mateusza Młyńskiego, który bez problemów pokonał w sytuacji sam na sam Konrada Forenca. Do wyrównania doprowadził Filip Starzyński, a wcześniej “jedenastkę” sprokurował Adam Deja. Znów w drugiej połowie konkretniejsi byli gospodarze. W 74. minucie Mateusz Młyński minął obrońcę, a piłka znalazła się pod nogami Macieja Jankowskiego, który świetnie wykończył całą akcję.