Komisja Ligi ukarała również Lecha Poznań

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

Po ostatniej kolejce Komisja Ligi ukarała Śląsk Wrocław oraz Lecha Poznań za zachowanie swoich kibiców. Kluby musza zapłacić po 40 tysięcy złotych kary. To pokłosie użycia przez sympatyków tych klubów, niedozwolonej pirotechniki. Kibica z Wrocławia użyli jej podczas starcia z Legią Warszawa, a kibice Kolejorza podczas meczu z ŁKS-em. W stolicy Dolnego Śląska zakazanych rac używali również kibice Legii, jednak stołeczny klub poniósł zdecydowanie mniej restrykcyjne kary. Kary finansowe to nie wszystkie dolegliwości jakie spotkają sympatyków obu klubów.

Za zachowanie kibiców gospodarzy podczas spotkania Śląsk Wrocław – Legia Warszawa, na klub Śląsk nałożono karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 3 mecze Ekstraklasy (24. kolejka z Zagłębiem Lubin, 26. kolejka z Jagiellonią Białystok, 28. kolejka z Arką Gdynia). Dodatkowo nałożono karę zakazu wejścia na 2 mecze we Wrocławiu dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z Legią znajdowały się na trybunie B. Kara ta jest zawieszona w wykonaniu na 6 miesięcy.

– Zachowanie kibiców Śląska wykroczyło poza dopuszczalne standardy powodując realne zagrożenie zdrowia i życia uczestników meczu – tłumaczy przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki– Elementy pirotechniki spadały bezpośrednio na plac gry oraz trybuny, czego skutkiem była konieczność opuszczenia przez zawodników boiska oraz 10-minutowa przerwa w grze. Klub ponosi odpowiedzialność za działania swoich kibiców dlatego Komisja Ligi postanowiła ukarać Śląsk Wrocław wysoką karą pieniężną. Natomiast odpowiedzialność za zaistniałą sytuację powinni ponieść także kibice dopuszczający się łamania prawa. Dlatego też Komisja zdecydowała nałożyć dodatkowe sankcje dyscyplinarne na osoby zajmujące sektor, na którym doszło do naruszeń prawa. Bezpieczeństwo uczestników imprezy piłkarskiej jest priorytetem, a nałożone kary są wyrazem braku akceptacji ze strony Komisji Ligi dla zachowań niewpisujących się w standardy bezpiecznego kibicowania.

Podejmując decyzję, Komisja Ligi znała już postanowienie Wojewody Dolnośląskiego o zamknięciu dla publiczności całego stadionu na mecz z Lechem. – Wojewoda podjął decyzję administracyjną, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa w ramach kolejnej imprezy masowej. Nie miała ona natomiast charakteru kary za to, co działo się na meczu. Z kolei Komisja Ligi podjęła decyzję w postępowaniu dyscyplinarnym, niezależnie od działań administracji państwowej. Nakładając karę Komisja Ligi realizuje cele w zakresie oddziaływania kary na ukaranego jak i na całe środowisko piłkarskie – dodaje przewodniczący.

Z kolei za zachowanie kibiców gości na klub Legia Warszawa nałożono karę finansową w wysokości 5 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na jeden najbliższy mecz Ekstraklasy.

Komisja Ligi ukarała także Lecha Poznań w związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu z ŁKS Łódź. Na klub nałożono karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 2 mecze Ekstraklasy (24. kolejka z Jagiellonią oraz 26. kolejką z Wisłą Płock).

źródło: Własne/ekstraklasa.org


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.