PKO Ekstraklasa: Cracovia górą z Rakowem Częstochowa

cracovia.pl

W pierwszym niedzielnym spotkaniu osiemnastej serii gier PKO Ekstraklasy, Cracovia na własnym obiekcie odniosła zwycięstwo z Rakowem Częstochowa (3:0). Gole dla “Pasów” zdobyli Janusz Gol, Kamil Pestka oraz Pelle van Amersfoort.

W środku tygodnia obie drużyny zmierzyły się w ramach Totolotek Pucharu Polski. Awans do ćwierćfinału uzyskały “Pasy” po zwycięstwie w rzutach karnych. – Wygrane rzuty karne będą naszą przewagą, ale nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków – mówił Michał Probierz. W zeszłym tygodniu beniaminek niespodziewanie pokonał Jagiellonię Białystok (2:0), dlatego nie można było skreślać drużyny Marka Papszuna.

W 16. minucie groźnym dośrodkowaniem Jakuba Szumskiego mógł zaskoczyć Sergiu Hanca, ale piłka po interwencji golkipera odbiła się od wewnętrznej części słupka. Trzy minuty później błyskawiczną kontrę zrobili goście. Na sytuację sam na sam wyszedł Miłosz Szczepański, lecz ostatecznie nieznacznie się pomylił. Pierwsza część spotkania miała wyrównany przebieg. W 30. minucie w polu karnym został powalony Sylwester Lusiusz przez Perta Schwarza i po analizie VAR zdecydowano, że nie należała się jedenastka dla gospodarzy. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy David Jablonsky huknął zza szesnastki i było naprawdę blisko, by gospodarze objęli prowadzenie, ale poprzeczka uratowała beniaminka.

W 52. minucie Sergiu Hanca zacentrował z prawej strony do Janusza Gola, a ten celnym uderzeniem głową pokonała Jakuba Szumskiego. Gospodarze poszli za ciosem. W 58. minucie Kamil Pestka kapitalnym, płaskim strzałem podwyższył rezultat. Dla 21-letniego lewego defensora było to premierowe trafienie w ekstraklasie. Wynik spotkania ustalił Holender Pelle van Amersfoort i dzięki temu Cracovia została nowym liderem PKO Ekstraklasy.

08.12.2019, 18. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 7 238

Cracovia – Raków Częstochowa 3:0 (0:0)

Janusz Gol 52′, Kamil Pestka 58′, Pelle van Amersfoort 90+1′

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Kamil Pestka – Sylwester Lusiusz, Janusz Gol – Sergiu Hanca, Pelle van Amersfoort, Mateusz Wdowiak (Michał Rakoczy 82′) – Rafael Lopes (Filip Piszczek 78′)

Raków: Jakub  Szumski – Kamil Kościelny, Tomas Petrasek, Jarosław Jach – Kamil Piątkowski (Daniel Bart 77′), Igor Sapała, Rusłan Babenko, Marcin Malinowski (Michał Skóraś 59′), Petr Schwarz, Miłosz Szczepański (Sebastian Musiolik 40′) – Aleksandar Kolew

Żółte kartki: Janusz Gol – Igor Sapała, Rusłan Babenko

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)