PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin wraca na fotel lidera, trzecia porażka mistrzów Polski

Zvonimir Kozulj (Pogoń Szczecin) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)z

Pogoń Szczecin przed własną publicznością w meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy pokonał Piasta Gliwice (1:0). Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył David Stec.

– Pogoń jest drużyną, która też chce grać w piłkę, nie ogranicza się jedynie do defensywy, tylko woli prowadzić grę. Musimy być na to przygotowani. Ma swoje atuty i zawodników kreatywnych, którzy strzelają i asystują, dlatego będziemy musieli rozegrać bardzo solidny mecz, żeby wywieźć ze Szczecina trzy punkty – powiedział Waldemar Fornalik o dzisiejszym rywalu. Popularne “Piastunki” potrzebują przełamania po dwóch srogich porażkach (Lech Poznań 0:3 i Śląsk Wrocław 0:3).

Już w ósmej minucie gospodarze objęli prowadzenie. Adam Buksa grał futbolówkę do Davida Steca i ten wewnętrzną częścią buta pokonał bezradnego Frantiska Placha. Chwilę później doskonałą okazję do podwyższenia rezultatu miał Srdjan Spiridonović, ale uderzył tuż obok słupka. W 24. minucie Frantisek Plach wybronił strzał Adama Buksy. Przewaga ekipy Kosty Runjaicia była wyraźna. W 54. minucie po raz kolejny świetnie spisał się golkiper gości, który stanął na wysokości zadania w pojedynku ze Srdjanem Spiridonoviciem. W 71. minucie przed kolejną próbą stanął Adam Buksa, ale jego dwa uderzenia nie znalazły miejsca w siatce. Do końca wynik już się nie zmienił i dzięki zwycięstwu Pogoń Szczecin została liderem PKO Ekstraklasy.

08.12.2019, 18. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Widzów: 3 486

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 1:0 (0:0)

David Stec 8′

Pogoń: Dante Stipica – Jakub Bartkowski, Konstantinos Triantafyllopoulos, Igor Łasicki, Hubert Matynia – Damian Dąbrowski, Zvonimir Kozulj (Adam Frączczak 86′) – David Stec (Santeri Hostikka 81′), Sebastian Kowalczyk, Srdjan Spiridonović (Michalis Manias 90+1′) – Adam Buksa

Piast: Frantisek Plach – Bartosz Rymaniak, Piotr Malarczyk, Uros Korun, Mikkel Kirkeskov – Tom Hateley, Sebastian Milewski (Dominik Steczyk 70′) – Jorge Felix, Patryk Sokołowski, Martin Konczkowski (Patryk Tuszyński 60′) – Piotr Parzyszek (Gerard Badia 70′)

Żółte kartki: Konstantinos Triantafyllopoulos – Sebastian Milewski, Piotr Malarczyk

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)