PKO Ekstraklasa: Beniaminek z Mielca uległ z Lechią Gdańsk

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 28.06.2020 | fot. Mikołaj Barbanell

Piłkarze Lechii Gdańsk ograli u siebie Stal Mielec (4:2) w czwartej kolejce PKO Ekstraklasy.

– Rozumiem doskonale kibiców, ich zniecierpliwienie i że prawdziwi kibice wierzą w nas. Ja też martwię się o drużynę i nie jestem zadowolony z wyników oraz stylu. Nic się jednak nie dzieje bez przypadku i ma to pewne racjonalne uzasadnienie. Nie jesteśmy gorsi od Rakowa i Górnika, bo różnice w Ekstraklasie pomiędzy zawodnikami nie są zbyt duże, ale byliśmy gorzej przygotowani. Wiąże się to ze specyficznym sezonem, który dotknął wszystkich, a nas w szczególności – mówił przed meczem Piotr Stokowiec.

W 4. minucie piłka wylądowała na głowie Flavio Paixao i Portugalczyk przelobował golkipera. Na pochwały zasłużył Michał Nalepa, który zdecydował się na przewrotkę, a wyszła z tego znakomita asysta. Trzy minuty powinno być (2:0), lecz Kenny Saief zmarnował okazję sam na sam z Rafałem Strączkiem. W 23. minucie Krystian Getinger strzałem z woleja wyrównał stan meczu. Chwilę później arbiter podyktował jedenastkę, ale po wideoweryfikacji cofnął swoją decyzję. Goście poszli za ciosem, by już 45. minucie po uderzeniu Michała Maka wyjść na prowadzenie. Jeszcze doliczonym czasie gry do głosu doszli piłkarze Piotra Stokowca, a gola strzelił Conrado. W 71. minucie Bartosz Frankowski już nie miał wątpliwości i odgwizdał karnego dla lechistów. Flavio Paixao nie miał skrupułów i pewnie uderzył z “wapna”. Ostatnie słowo należało do Michała Nalepy, który wykorzystał swój wzrost przy rzucie rożnym i głową pokonał bramkarza z Mielca.