Ilja Szkurin, Ilya Shkurin
Udostępnij:

PKO BP Esktraklasa: Stal wygrywa z Ruchem. Mecz stałych fragmentów gry

Stal Mielec pokonała Ruch Chorzów 3:1 w meczu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły po stałych fragmentach gry.

Kibice nie musieli czekać na pierwszą bramkę podczas niedzielnego wczesnego popołudnia. W 11. minucie dośrodkowanie Domańskiego ze stałego fragmentu gry, po zamieszaniu w polu karnym Ilja Szkurin wsadził piłkę do siatki. Stal kontrolowała wydarzenia na boisku i po kolejnym stałym fragmencie gry podwyższyła prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Getingera, obrońca Ruchu wybił piłkę, tak że spadła ona pod nogi Domańskiego, który stał na linii pola karnego. Piłkarz Stali oddał strzał w kierunku bramki, a Guillaumier przeciął tor lotu piłki i skierował ją do siatki. Początkowo sędzia pokazał, że był spalony, ale analiza VAR wykazała, że bramka została zdobyta prawidłowo. Ruch nie potrafił w pierwszej połowie znaleźć recepty na defensywę gospodarzy, próbował strzałów z dystansu, ale prawdziwego zagrożenia z tego nie było. W 34. minucie Starzyński z rzutu wolnego na wprost bramki, ale prosto w Kochalskiego - to była najlepsza okazja drużyny gości.

Po przerwie Stal nieco odpuściła inicjatywę, ale miała swoją okazję po kontrze. Domański dośrodkował do Hinokio, ale z wolejem Japończyka poradził sobie Stipica. W 58. minucie Stal po raz trzeci zdobyła bramkę po stałym fragmencie gry. Dośrodkowywał Domański, ogromne zamieszanie i piłkę do siatki wpycha Matthe Guillaumier. Ruch pozazdrościł gospodarzom tych stałych fragmentów gry. Po dośrodkowaniu Monety niepilnowany w polu karnym Josema trafił głową do siatki w 64. minucie. Stal wyraźnie czekała na to, co zrobią goście. Świetną okazję po kontrze miał Ilja Szkurin, ale nieoczekiwanie Stipica wygrał pojedynek z napastnikiem Stali. Miał okazję Ruch, aby w końcówce zrobiło się naprawdę nerwowo. W 89. minucie uderzał Daniel Szczepan, ale swoim kunsztem popisał się Mateusz Kochalski. Stal zdobywa trzy punkty, ale wynik tego spotkania nie zmienia pozycji mielczan w tabeli, którzy plasują się na 7. miejscu. Ruch pozostał na przedostatniej pozycji.