blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Stal remisuje z Zagłębiem. Dublet Wdowiaka (WIDEO)

Stal Mielec zremisowała z Zagłębiem Lubin 2:2 w meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mielczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w tym meczu, ale "Miedziowi" za sprawą Mateusza Wdowiaka doprowadzali do remisu.

Pierwsza połowa wyraźnie pod dyktando gospodarzy, którzy kilkukrotnie byli bliscy zdobycia bramki. I to konsekwentna Stal otworzyła wynik meczu w 30. minucie. Faulowany w polu karnym był Getinger. Do przyznania rzutu karnego była jednak potrzebna analiza VAR. Do wykonania jedenastki podszedł Piotr Wlazło i zdobył bramkę w trzecim meczu z rzędu. Po Zagłębie bez celnego strzału do przerwy.

Goście wyszli z innym nastawieniem na drugą połowę i już w 52. minucie doprowadzili do remisu. Mateusz Wdowiak najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i sytuacyjnym strzałem pokonał Mądrzyka.

Stal jednak bardzo szybko się otrząsnęła. Marvin Senger zdecydował się na strzał z ponad dwudziestu metrów i zaskoczył wszystkich na stadionie zdobywając piękną bramkę.  Mielczanie mogli podwyższyć wynik meczu. Po mądrze rozegranym rzucie wolnym główkował, ale Hładun popisał się spektakularną interwencją.

W 76. minucie skomplikowała się sytuacja dla gospodarzy. Czerwoną kartkę obejrzał Piotr Wlazło, który zatrzymywał Grzybka. Zagłębie potrzebowało tylko kilku minut, aby ponownie doprowadzić do wyrównania. Po akcji prawą stroną Dąbrowski zagrał do Mateusza Wdowiaka, który strzałem głową skierował piłkę do siatki i cieszył się z dubletu.

Podział punktów w Mielcu oznacza, że Stal nie odkleja się od strefy spadkowej. Zagłębie nadal ma trzy punkty więcej od dzisiejszych rywali.

27.10.2024 r., 13. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion im. Grzegorza Laty w Mielcu

FKS Stal Mielec - Zagłębie Lubin 2:2 (1:0)