blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Stal remisuje z Widzewem na koniec kolejki (WIDEO)

Stal Mielec zremisowała z Widzewem Łodź 1:1 w ostatnim meczu 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Gospodarze prowadzili do przerwy po bramce Szkurina, Widzew wyrównał po trafieniu Łukowskiego.

Stal i Widzew najdłużej czekały na pierwszy mecz nowego sezonu. W poniedziałkowy wieczór w Mielcu pierwsza zagroziła Stal. Po dośrodkowaniu w pole karne Gerbowski uderzył w słupek. Młodzieżowiec mielczan był najaktywniejszym zawodnikiem w pierwszej połowie. Widzew próbował odgryzać się dośrodkowaniami, ale nie przekładało się to na celne strzały na bramkę Kochalskiego. Stal próbowała i też długo niewiele z tego wychodziło, aż do doliczonego czasu do pierwszej połowy. Gospodarze otworzyli wynik spotkania zdobywając bramkę do szatni. Z lewej strony dośrodkował Maciej Domański a Ilja Szkurin poradził sobie z obrońcami i głową umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie to Stal ponownie zagroziła jako pierwsza. Gerbowski zagrał do Szkurina, ale ten z pierwszej piłki wysoko nad bramką. Widzew ciągle nie potrafił przeprowadzić składnej akcji i Daniel Myśliwiec zdecydował się na potrójną zmianę w 62. minucie. Na boisku pojawili się Łukowski, Gong i Sebastian Kerk. Te zmiany dały efekt szybciej niż się można było spodziewać. Do siatki trafił Rondić, ale wcześniej w tej akcji był spalony Łukowskiego, co pokazała dopiero analiza VAR. Najgroźniejszy w drużynie gości był Fran Alvarez, który kilkukrotnie próbował uderzać z okolic pola karnego, ale nie mógł się wstrzelić w światło bramki. Udało się to Jakubowi Łukowskiemu, który zszedł na prawą nogę i uderzył po długim słupku bramki Kochalskiego.

Bramkarz Stali był nieco zasłonięty przez obrońców i nie zdołał skutecznie interweniować. W 80. minucie stuprocentową sytuację miał Szkurin, który biegł sam na bramkę Gikiewicza, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem Widzewa. Wcześniej w tej akcji Ibiza faulował Gerbowskiego i arbiter puścił grę, ale ukarał Hiszpana drugą żółtą kartką. W przewadze Stal robiła wszystko, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Groźnie uderzał Wołkowicz, w świetnej sytuacji niecelnie zagrał Stępień. Ostatecznie podział punktów w Mielcu.