blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Stal pokonuje Motor. Niedźwiedź wygrywa w debiucie (WIDEO)

Stal Mielec pokonała Motor Lublin 1:0 w meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Decydującą bramkę zdobył Sergiy Krykun w 49. minucie.

Dla Stali Mielec to było pierwsze spotkanie od trzech tygodni. Tak długo na swój debiut musiał czekać nowy trener mielczan, Janusz Niedźwiedź. Motor liczył na drugie zwycięstwo z rzędu i oddalenie się od strefy spadkowej.

Początek spotkania to lepsza gra Stali po której widać było wielkie zaangażowanie. Najlepszą okazję miał Szkurin, ale uderzył za lekko. Goście otrząsnęli się około 30. minuty i przeważali do końca pierwszej połowy. W ciągu dziesięciu minut Ndiyae uderzył w poprzeczkę a w sytuacji sam na sam prosto w bramkarza.

Po zmianie stron kibice w Mielcu obserwowali najlepszą Stal w tym sezonie. W 49. minucie piękna, wielopodaniowa akcja podopiecznych Niedźwiedzia, po której dośrodkował Dadok a głową do siatki trafił Krykun. Dla Ukraińca do bramka w debiucie dla mieleckiego zespołu.

Stal miała co najmniej kilka świetnych okazji, ale brakowało ostatniego podania, albo lepszego strzału. Szczególnie nieswój był tego dnia Ilja Szkurin. Wydawało się, że niewykorzystane sytuacje zemszczą się na gospodarzach, ponieważ w doliczonym czasie zawodnik Motoru miał piłkę na remis, ale Mądrzyk wyłapał ten strzał i uratował trzy punkty dla Stali.