Śląsk Wrocław stadion
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Śląsk wreszcie wygrywa. Przełamanie Musiolika (WIDEO)

Śląsk Wrocław z pierwszym zwycięstwem w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy! Podopieczni Jacka Magiery zdobyli upragnione trzy punkty wygrywając zaległe spotkanie ze Stalą Mielec 2:1. Dubletem popisał się Sebastian Musiolik.

Od początku spotkania to gospodarze wyglądali na drużynę, która chce za wszelką cenę zdobyć w tym meczu trzy punkty. Drużyna Jacka Magiery objęła prowadzenie w 16. minucie. Mateusz Żukowski wygrał pojedynek z Krystianem Getingerem i  posłał płaską centrę z prawej strony, a z bliska do siatki trafił Sebastian Musiolik. Napastnik Śląska wreszcie się przełamał i trafił do siatki w ligowym meczu po raz drugi w tym sezonie.

Stal popełniała błąd za błędem, co napędzało wrocławian, którzy dołożyli drugą bramkę tuż przed przerwą. Po odbiorze na połowie rywala Schwarz zagrał do Musiolika a ten uderzył między nogami Mądrzyka i cieszył się z dubletu. Pełnie radości osiągnął dopiero po kilkuminutowej analizie VAR. Stal mimo kiepskich 45 minut mogła zdobyć bramką. Pojedynki z Leszczyńskim przegrali jednak Krykun i Szkurin.

Po zmianie stron Stal musiała zaatakować, brakowało jednak skuteczności. Po rzucie rożnym uratował swój zespół Leszczyński, a chwilę później kolejną okazję zmarnował Szkurin. Janusz Niedźwiedź zrobił aż cztery zmiany do 60. minuty meczu. Wprowadził m.in. Łukasza Wolsztyńskiego, który chwilę po wejściu na boisko zdobył bramkę po płaskim dośrodkowaniu Getingera. Sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną napastnika, ale kolejna w tym meczu długa analiza VAR kazała jednak sędziemu Arysowi uznać bramkę.

Stal próbowała do końca walczyć o bramkę na wagę remisu, ale mimo licznych dośrodkowań goście nie mieli stuprocentowej okazji. Śląsk wybronił się i w 11 meczu odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie! "Trójkolorowi" zostają jednak w strefie spadkowej z ośmioma punktami. Stal ma trzy oczka więcej i jest tuż nad kreską.