blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Raków wygrywa z Puszczą. Ivi Lopez wrócił z przytupem (WIDEO)

Raków Częstochowa wygrał z Puszczą Niepołomice 2:0 w meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wynik meczu został ustalony już w pierwszej połowie, gdy do siatki trafiali Jean Carlos i kilka minut później Ivi Lopez.

Jako pierwsza zagroziła Puszcza, a konkretnie Lee Jin-Hyun. Koreańczyk trafił w poprzeczkę Kacpra Trelowskiego. Odpowiedział wkrótce Raków. Jean Carlos trafił w słupek.

To właśnie Brazylijczyk otworzył wynik spotkania w 32. minucie. Z dystansu uderzył Amorin, odbił piłkę bramkarz Puszczy, a do futbolówki dopadł Ivi Lopez. Hiszpan trochę przypadkowo zgrał głową w pole karne, gdzie Jean Carlos z najbliższej odległości trafił do siatki.

Sześć minut później było już 2:0 dla Rakowa. W roli głównej powracający po kontuzji Ivi Lopez. Hiszpan zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.

Po przerwie dużo mniej działo się w Częstochowie. Na początku trafił do bramki Rakowa Mroziński, ale był na pozycji spalonej. Raków przejął piłkę i nie pozwalał stwarzać gościom większego zagrożenia.

Podopieczni Marka Papszuna wygrali trzeci mecz z rzędu i wskoczyli na 2. miejsce w tabeli. Puszcza zostaje z ośmioma punktami i po tej serii gier może znaleźć się w strefie spadkowej.