blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Puszcza pewnie pokonuje Lechie (WIDEO)

Puszcza Niepołomice wygrała 4:1 z Lechią Gdańsk w pierwszym meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Trzy bramki dla "Żubrów" padły po wrzutach z autu. Dublet zaliczył obrońca, Roman Yakuba.

Nie minęły dwie minuty tego spotkania a Puszcza już prowadziła. Piłkę z autu wrzucał Dawid Ambramowicz, a w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Konrad Stępień, który oszukał Conrado i trafił do siatki.

Druga bramka dla "Żubrów" to już efekt pięknej akcji zespołowej. Po szybkiej wymianie piłki na lewej stronie Abramkowicz wrzucił w pole karne, gdzie obrońcy Lechii kompletnie zgubili Kosidisa, który głową podwyższył wynik spotkania.

Na początku drugiej połowy swój moment miała Lechia, ale Mena został zatrzymany przez Komara w najlepszej sytuacji dla gości. Puszcza czekała i gdy przytrafił się rzut z autu to zdobyła trzecią bramkę. Wrzucał oczywiście Ambramowicz, tym razem bezpośrednio na głowę Yakuby, który głową pokonał bramkarza Lechii.

Bramka na 4:0 to efekt krótko rozegranego rzutu z autu przez podopiecznych Tomasza Tułacza. Dośrodkowywał Michał Walski, zgranie piłki głową w polu karnym i Yakuba tym razem nogą pakuje piłkę do siatki w 87. minucie. Po tym golu zdrzemnęli się piłkarze z Niepołomic a Lechia to wykorzystała zdobywając honorową bramkę. Sezonienko zagrał do Meny, który z ostrego kąta pokonał Komara, ku wielkiemu niezadowoleniu Tułacza.

Puszcza zanotowała swoje najwyższe zwycięstwo w historii gry w Ekstraklasie i ma pięć punktów na swoim koncie. Lechia przyjęła dziś, aż cztery ciosy i nadal ma tylko dwa oczka w tabeli.