blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Piast wygrywa w Warszawie z Legią (WIDEO)

Legia Warszawa przegrała pierwszy mecz w sezonie 2024/2025. W Warszawie Piast Gliwice wygrywa 2:1 w meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Decydującą bramkę zdobył Tihomir Kostadinow w 85. minucie.

Legia Warszawa chciała dołączyć do Jagielloni Białystok i mieć komplet zwycięstw po trzech kolejkach. Przy ul. Łazienkowskiej podopieczni Goncalo Feio mierzyli się z Piastem Gliwice. Przed spotkaniem odbyło się tradycyjne dla tej kolejki upamiętnienie wybuchu Powstania Warszawskiego. Kibice Legii zaprezentowali poruszającą oprawę.

Pojedynek na stałe fragmenty gry

Piast rozpoczął odważnie, świetną sytuację miał Kądzior, ale jego strzał zablokował Kapuadi. To podopieczni Vukovicia objęli prowadzenie po kolejnym skutecznym wrzucie z autu w tym sezonie. W 20. minucie najlepiej w polu karnym zachował się Michał Chrapek i sprytnym strzałem pokonał Tobiasza. W taki sposób Legia straciła pierwszą bramkę w tym sezonie.

Już trzy minuty później Kramer mógł wyrównać. Po dośrodkowaniu Guala Słoweniec uderzył, ale świetnie interweniował Plach do spółki z Mosórem.Co nie udało się Kramerowi, w 23. minucie, udało się w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kramer wcisnął się między Czerwińskiego a Piaseckiego i głową zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie ligowym.

Po przerwie gra była bardzo szarpana z obydwu stron. Konkretniejszy jednak był Piast. Dobrą okazję miał Ameyaw, ale bramka padła dopiero w 85. minucie. Kolejny stały fragment gry. Kolejne zamieszanie w polu karnym Legii po wrzucie z autu. Pankow "asystuje" a piłkę do bramki pakuje Kostadinow.

Piast nieoczekiwanie wygrał w Warszawie z Legią 2:1 i to Vuković jako pierwszy pokonuje Feio jako trenera Legii! Piast dzięki tej wygranej ma już siedem punktów, Legia zostaje z sześcioma oczkami.