Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Motor wygrywa ze Śląskiem. Rzut wolny na wagę zwycięstwa (WIDEO)

Motor Lublin wygrał ze Śląskiem Wrocław 2:1 w meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Goście prowadzili aż do 83. minuty. Końcówka należała jednak do Motoru. Marek Bartos w ostatniej akcji meczu strzałem z rzutu wolnego przesądził o zwycięstwie gospodarzy.

Motor przeważał niemal przez całą pierwszą połowę, ale gospodarzom nie pierwszy raz w tym sezonie brakowało skuteczności. Mimo kilku groźnych dośrodkowań podopieczni Stolarskiego nie potrafią ciągle trafić do siatki. Śląsk wyprowadził dwie kontry. Za pierwszym razem w słupek trafił Samiec-Talar, który dobijał strzał Świerczoka. Kontratak z 44. minuty był już skuteczny. Tym razem podawał Samiec-Talar a Świerczok z zimną krwią pokonał bramkarza. To pierwsza bramka Świerczoka po podpisaniu kontraktu z wicemistrzami Polski.

Całą drugą połowę gospodarze szukali upragnionego gola. Długo wydawało się, że kolejny mecz zakończą bez zdobytej bramki, ale pomocną dłoń wyciągnął Śląsk. Pomylił się w obliczeniu toru lotu piłki Szota, Chrisptopher Simon znalazł się tam, gdzie być powinien i głową pokonał Leszczyńskiego. To pierwszy gol Motoru po ponad trzystu minutach! Ostatnią bramkę także zdobył Senegalczyk.

Lublinianie poczuli wiatr w żagle i w ostatniej akcji meczu Marek Bartos strzałem z rzutu wolnego z około trzydziestu metrów zapewnił Motorowi zwycięstwo nad Śląskiem. To może być najpiękniejszy gol na wagę trzech punktów w tym sezonie.

Stadion w Lublinie odleciał a Motor wygrywa ze Śląskiem 2:1 i ma już dwanaście punktów w tabeli. To oznacza, aż cztery oczka przewagi nad strefą spadkową. Śląsk pozostaje z zaledwie czterema punktami i zajmuje ostatnią pozycję.