Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Motor wygrywa z Lechem! Sensacja w Poznaniu (WIDEO)

Lech Poznań przegrał z Motorem Lublin 1:2 w meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Obydwie bramki dla beniaminka zdobył Samuel Mráz.

Początek spotkania nie zapowiadał takiego obrotu spraw. Lech zaatakował od początku i w 24. minucie Mikael Ishak otworzył wynik meczu. Kapitan Lecha został idealnie obsłużony przez Alfonso Souse i w sytuacji jeden na jeden pokonał bramkarza. Nie minęła minuta a Motor wyrównał. Niezdecydowanie obrońców wykorzystał Wolski, który zagrał w polu karnym do Mráza a ten bez zastanowienia uderzył i trafił idealnie przy słupku bramki Mrozka. To były szalone trzy minuty w Poznaniu, bo Lech już w kolejnej akcji zdobył gola na 2:1. Wallemark zagrał do Ishaka, który musiał trafić do pustej bramki. Ponad pięciominutowa analiza VAR wykazała jednak, że kapitan Lecha był na minimalnym spalonym.

Po przerwie utrzymywała się przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na kolejne sytuacje. Konkretny był za to Motor. W 54. minucie po zamieszaniu w polu karnym Samuel Mráz wpakował piłkę do siatki notując dublet. Jak się okazało była to bramka przesądzająca o zwycięstwie beniaminka w Poznaniu.

Lech przegrywa dopiero drugi raz w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Pozycja lidera jest jednak dla podopiecznych Frederiksena nie zagrożona. Motor dopisał trzy punkty i ma już piętnaście oczek w tym sezonie. Sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.