blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Motor nieudanie wita się z Ekstraklasą. Pewne zwycięstwo Rakowa (WIDEO)

Trudne przywitanie Motoru z PKO BP Ekstraklasą. Do Lublina przyjechał Raków i pewnie zwyciężył 2:0. Dla "Medalików" bramki zdobywali Ante Crnac i Dawid Drachal.

Kibice Motoru przygotowali specjalną oprawę z okazji powrotu Motoru do Ekstraklasy po 32 latach. Na boisku starał się dominować Raków, ale pierwszą stuprocentową sytuację mieli gospodarze. Błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Trelowski, piłka znalazła się pod nogami Króla, który jednak przegrał pojedynek z golkiperem Rakowa. Wynik meczu otworzyli jednak piłkarze spod Jasnej Góry. Kocherhin zagrał do Tudora, który z pierwszej piłki zagrał w pole karne. Tam ubiegł obrońcę Ante Crnac i wcisnął piłkę do siatki Motoru w 32. minucie.

Po przerwie "Medaliki" wprowadziły tryb oszczędzania energii, co starał się wykorzystać Motor odgryzając się pojedynczymi wypadami. Nieudanie uderzali jednak Król i Ceglarz. Raków czekał i w końcówce zrobił swoje. Najpierw Crnac stanął przed szansą skompletowania dubletu, ale powstrzymał go Brkić. W 87. minucie Chorwat zamienił się w asystenta idealnie obsługując Dawida Drachala, który pierwszym kontaktem z piłką umieścił ją w siatce pieczętując zwycięstwo Rakowa.