Luquinhas
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Legia wygrywa w Kielcach (WIDEO)

Legia Warszawa pokonała w Kielcach Koronę 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Luquinhas.

1:1 w niewykorzystanych sytuacjach

Pierwszą stuprocentową sytuację w tym meczu miała Legia. Kapustka zagrał do Vinagre, ten idealnie głową wzdłuż bramki do Kramera. Słoweniec uderzał z trzech metrów, ale jakimś cudem zatrzymał strzał Dziekoński.  Korona odpowiedziała kilka minut później. Podanie ze skrzydła Długosza do Dalmau, który po strzale z trzynastego metra trafił futbolówką w poprzeczkę.

Brazylijska magia

Po przerwie gra była mocno szarpana z obydwu stron. Piłkarską magię znów zaprezentował Luquinhas. Brazylijczyk w ekwilibrystyczny sposób trafił do siatki wykorzystując dośrodkowanie Vinagre. Legia objęła prowadzenie w 74. minucie, a pięć minut później mogła już remisować. Arbiter wskazał na 11-metr, ale VAR pokazał, że w tej akcji zawodnik Korony był na spalonym. Legia odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie, a Tobiasz zachował drugie czyste konto.

28.07.2024 r., 2. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Miejski w Kielcach

Korona Kielce - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
Luquinhas 74'

Korona Kielce: Dziekoński – Zwoźny, Trojak, Malarczyk, Matuszewski – Hofmeister – Długosz (64. Błanik), Remacle (75. Nuno), Pięczek (90. Bąk), Fornalczyk (64. Nagamatsu) – Dalmau (75. Szykawka)

Legia Warszawa: Tobiasz – Pankov, Ziółkowski, Kapuadi – Wszołek (59. Chodyna), Gonçalves (59. Çelhaka), Kapustka, Vinagre (76. Kun) – Luquinhas (82. Strzałek) – Gual, Kramer (59. Pekhart)

Kartki: Trojak, Fornalczyk – Gonçalves, Wszołek, Ziółkowski

Sędziował: Karol Arys