PKO BP Ekstraklasa: Legia nie zwalnia tempa

Michał Karbownik

Michał Karbownik, Jarosław Niezgoda / fot. Mikołaj Barbanell (PIłkarski Świat)

W meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością Wisłę Płock 3:1. Dla gospodarzy trafiali dwa razy Niezgoda i raz Kante. Dla gości z karnego trafił Furman.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Legii i wystarczy spojrzeć w statystyki, aby nie mieć żadnych wątpliwości. 14 strzałów Legii w tym 4 celne i tylko 1 strzał Nafciarzy. Wszystko, co najważniejsze w pierwszej połowie wydarzyło się między 20 a 35 minutą, kiedy to obejrzeliśmy 3. bramki. Najpierw w 22. minucie bramkarza Wisły po składnej akcji pokonał Jarosław Niezgoda, dla którego było to 12. trafienie w tym sezonie. Chwilę później było już 2:0, tym razem Niezgoda do Kante i technicznym uderzeniem podwyższył prowadzenie. W 35. minucie Wiśle Płock udało się oddać pierwszy celny strzał na bramkę, który został zakończony sukcesem, bo rzut karny na gola zamienił Furman.

W drugiej odsłonie Legia kontrolowała wynik meczu i tworzyła kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Najpierw uderzał głową Kante, ale dobrą interwencją popisał się Dahne, próbował Niezgoda, lecz trafił tylko w słupek. Nie udało się Niezgodzie chwilę wcześniej, udało się w 74. minucie, kiedy uderzeniem głową podwyższył prowadzenie, zdobywając drugą bramkę w meczu, a 13. w całym sezonie.

14 grudnia 2019, 19. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Legia Warszawa – Wisła Płock 2:1 (2:1)

Niezgoda 22′ , 74′ , Kante 27′ – Furman 35′

Legia: Majecki – Vesović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Karbownik – Antolić (90′ Cafu), Martins, Kante (73′ Gvilia), Wszołek, Luquinhas – Niezgoda (86′ Kostorz)

Wisła Płock: Dahne – Stefańczyk, Michalski, Uryga, Tomasik – Rasak, Furman, Merebaszwili, Sahiti (62′ Ambrosiewicz), Szwoch (88′ Angielski) – Ricardinho (77′ Nowak)

żółte kartki: Lewczuk – Dahne, Furman

sędzia: Jarosław Przybył