blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Lech wygrywa w Mielcu i utrzymuje prowadzenie (WIDEO)

Lech Poznań wygrał wyjazdowe spotkanie ze Stalą Mielec 2:0 w ramach 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wynik spotkania ustalony został już przed przerwą. Bramki dla "Kolejorza" zdobyli Dino Hotić i Mikael Ishak.

Pierwsza część spotkania przebiegała wyraźnie pod dyktando "Kolejorza". Już w 4. minucie piłka wylądowała w siatce bramki strzeżonej przez Mądrzyka. Celnie przymierzył Hotić, ale wcześniej Ishak był na spalonym. "Kolejorz" wydał kolejne ostrzeżenie, tym razem Sousa trafił w słupek. Stal jednak nie potrafiła znaleźć antidotum na rozpędzoną ofensywę drużyny Frederiksena. Otwarcie wyniku nastąpiło w 32. minucie. Świetne uderzenie z rzutu wolnego Dino Hoticia i bramkarz Stali wyciągał piłkę z siatki. Pięć minut później było już 0:2. Błąd w defensywie mielczan, przejął piłkę Kozubal i zagrał do Ishaka, który w sytuacji sam na sam pokonał Mądrzyka.

Stal mogła przed przerwą zdobyć bramkę kontaktową, jednak tylko w poprzeczkę główkował Domański. Mielczanie dobrze zakończyli pierwszą połowę i podobnie rozpoczęli drugą. Z linii bramkowej głową wybijał piłkę obrońca Lecha, a wolej Getingera o włos minął słupek bramki Mrozka. Stal jednak nie poszła za ciosem, jakby piłkarze z Mielca zapomnieli, że przegrywają 0:2. Lech również nie próbował za wszelką cenę zdobyć trzeciej bramki. Stal kończyła mecz w dziesiątkę, czerwoną kartkę w doliczonym czasie gry otrzymał Bert Esselink.

Lech ma na koncie 16 punktów i przerwę na reprezentację spędzi na fotelu lidera. Stal zostaje z czterema oczkami i pozycją w strefie spadkowej.

30.08.2024 r., 7. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Miejski im. Grzegorza Lato

FKS Stal Mielec - Lech Poznań 0:2 (0:2)
Hotić 32', Ishak 37'

Stal Mielec: Mądrzyk – Senger, Matras, Esselink – Jaunzems (70. Dadok), Guillaumier, Bukowski (46. Hinokio), Getinger – Assayag (79. Tkacz), Domański – Szkurin

Lech Poznań: Mrozek – Pereira, Milić, Douglas, Gurgul – Kozubal, Murawski (78. Jagiełło) – Hotić (78. Waalemark), Sousa (60. Gholizadeh), Haakans (60. Fabiema) – Ishak (87. Szymczak)

Kartki: Bukowski, Matras –  Kozubal

Czerwona kartka: Esselink 90'

Sędziował: Szymon Marciniak

Widzów: 6 477