blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Lech rozpoczyna sezon od pokonania Górnika (WIDEO)

Lech Poznań rozpoczyna sezon od zwycięstwa nad Górnikiem Zabrze 2:0. "Kolejorz" prowadził po bramce kapitana, Mikaela Ishaka. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Dino Hotić.

Mimo temperatury powyżej 30 stopni piłkarze Lecha żywiołowo weszli w to spotkanie. Już w 2. minucie dobrą szansę miał Velde, który minął Manu Sancheza, ale jego strzał został zablokowany. Chwilę później źle uderzył w polu karnym Kozubal. Lech miał optyczną przewagę, ale bramkę zdobył po nieco kontrowersyjnym rzucie karnym. W polu karnym ręką zagrał piłkę Kozuki i arbiter po analizie VAR wskazał na 11 metr. Rzut karny zamienił na gola Mikael Ishak w 32. minucie. Jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć prowadzenie Velde, który otrzymał fantastyczne podanie od Karlostroeama. Norweg przegrał jednak pojedynek ze Szromnikiem.

W przerwie Jan Urban dokonał aż trzech zmian. Górnik nie potrafił jednak tego dnia zaistnieć na dłużej w Poznaniu. To Lech był bliższy podwyższenia prowadzenia. W 74. minucie ponownie Szromnik ratuje Zabrzan, tym razem zatrzymując Ishaka. "Kolejorz" w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania za sprawą indywidualnej akcji Dino Hoticia. Bośniak minął Lukoszka, zszedł na lewą nogę i mocnym strzałem pod poprzeczkę przypieczętował zwycięstwo Lecha w debiucie Nielsa Friedriksena.