blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Lech pewnie pokonuje Lechię (WIDEO)

"Kolejorz" pokonał Lechię Gdańsk 3:1 w meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Friedriksena trafiali tylko przed przerwą. Dwie bramki zdobył Ishak, jedno trafienie dołożył Hotić. Honorowego gola dla gości zdobył Wendt w doliczonym czasie gry.

Lech chciał szybko zreflektować się po wyjazdowej porażce z Widzewem w ostatniej kolejce. "Kolejorz" mierzył się w Poznaniu z Lechią, która jako jedyny beniaminek czeka na pierwsze zwycięstwo.

Lokomotywa ruszyła od razu

"Kolejorz" rozpoczął piorunująco! Już w 3. minucie Hotić dośrodkował do Ishaka a ten wygrał pojedynek powietrzny z obrońcą i wcisnął piłkę do bramki. Lechia mogła odpowiedzieć po błędzie w komunikacji Douglasa i Mrozka, ale Chłań uderzył tuż nad bramką Mrozka, który biegiem wracał między słupki.

Dwie piękne akcje i rozstrzygnięcie przed przerwą

Lech podwyższył prowadzenie po pięknej zespołowej akcji w 35. minucie. Na lewej stronie gospodarze ładnie wymienili podania, a Dino Hotić umiejętnie dostawił głowę do dośrodkowania Adriela Ba Loui. Pięć minut później było już 3:0. Fantastyczne podanie Gurgula, Alfonso Sousa obrócił się w polu karnym i wystawił piłkę do Ishaka, który pewnym uderzeniem po ziemi zanotował dublet.

Kontrola meczu i pechowy debiutant

Lechia powinna tuż po przerwie zdobyć honorową bramkę. W świetnej sytuacji trafił w Mrozka Mena, a mógł i powinien zagrać do Chłania, który strzelałby do pustej bramki. W 61. minucie zadebiutował w Lechu Dominik Haakans. Lokomotywa "Kolejorza" po zmianie stron weszła w tryb oszczędzania energii. Zadebiutował również wychowanek Lecha Wojciech Mońka. I kilka minut później piłka odbiła się od nogi debiutanta po strzale Wendta zaskakując Mrozka. W ten sposób padła jedyna bramka dla gości. Lech odniósł wysokie zwycięstwo i może pochwalić się świetnym bilansem na własnym stadionie: dwa mecze, dwa zwycięstwa, pięć strzelonych bramek, jeden stracony. Lechia pozostaje z jednym punktem zdobytym na inaugurację we Wrocławiu.