blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Lech górą w hicie kolejki (WIDEO)

Lech Poznań wygrał wyjazdowe starcie z Cracovią 2:0 w hicie 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla "Kolejorza" bramki zdobyli Szwedzi: Mikael Ishak i Patrick Waalemark.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem a najgroźniejsza próba należała do Ajdena Hasicia, który próbował zaskoczyć bramkarza Lecha decydując się na uderzenie z rzutu wolnego z ponad trzydziestu metrów. Pomocnik "Pasów" trafił jednak w spojenie.

Po przerwie coraz bardziej widoczna była przewaga gości z Poznania i wkrótce przełożyło się to na bramki i to od razu dwie. Najpierw obrońcy Cracovii nie upilnowali w polu karnym Ishaka. Szwed wykorzystał dośrodkowanie Alfonso Sousy i głową otworzył wynik spotkania w 53. minucie. Wkrótce kapitan Lecha wcielił się w rolę asystenta i idealnym podaniem obsłużył Waalemarka, który strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie gości.

Lech z pełną kontrolą do końca meczu utrzymał dwubramkowe prowadzenie i wygrał "mecz przyjaźni" z Cracovią. "Kolejorz" utrzymuje się pewnie na fotelu lidera PKO BP Ekstraklasy.