blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: GKS zremisował z Widzewem. Zdecydował gol w końcówce (WIDEO)

GKS Katowice zremisował 2:2 z Widzewem Łódź w meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Goście prowadzili od 13. minuty, ale punkt uratowali tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych Myśliwca. W 13. minucie dośrodkował z prawej strony Gong, a piłkę w siatce umieścił Imad Rondić.

Gospodarze wzięli się za odrabianie strat i dokonali tego z nawiązką. Najpierw w 38. minucie zaskoczyli rywali po rzucie z autu. Piłka spadła pod nogi Oskara Repki, który zdobył wyrównującą bramkę. Już pięć minut później gospodarze prowadzili. W polu karnym pokręcił obrońcami Wasielewski i strzałem po krótkim słupku pokonał Gikiewicza.

Niemal cała druga połowa zwiastowała bardziej trzecią bramkę dla Katowiczan niż wyrównanie, ale to właśnie bramka wyrównująca padła w doliczonym czasie gry. Jakub Łukowski dobrze odnalazł się na szesnastym metrze i celnym strzałem pokonał Kudłę, który miał piłkę na rękawicy, ale nie dał rady zatrzymać uderzenia piłkarza Widzewa.