blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Cracovia remisuje z Piastem (WIDEO)

Cracovia zremisowała z Piastem 1:1 w 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Goście długo prowadzili w tym spotkaniu po bramce Jorge Felixa, ale rezerwowy Van Buren zdobył bramkę na wagę punktu w 89. minucie.

To Piast lepiej wszedł w to spotkania. Już w 8. minucie dużo szczęścia miała ekipa "Pasów". W stuprocentowej sytuacji chybił głową Piasecki. Co się nie udało Piaseckiemu, udało się Jorge Felixowi. Po wrzucie z autu to Hiszpan najlepiej odnalazł się w polu karnym i sytuacyjnym strzałem dał gliwiczanom prowadzenie w 18. minucie. Goście chcieli przed przerwą podwyższyć prowadzenie i na to zasługiwali. Do siatki trafił Piasecki, był jednak na spalonym. Tuż przed przerwą w poprzeczkę huknął Ameyaw.

Po zmianie stron do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Wprowadzony w przerwie Al-Ammari fatalnie skiksował mając wyłożoną futbolówkę w polu karnym. Podopieczni Dawida Kroczka do siatki trafili w 89. minucie, gdy impet ich ataków już znacząco osłabł. Prawą stroną przedarł się Bochnak i zagrał w pole karne, tam przytomnie zachował się Kallman, który wysunął piłkę do Van Burena a ten dopełnił formalności doprowadzając do remisu. Wynik spotkania mógł zmienić już tylko Damian Kądzior, ale z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry trafił minimalnie obok słupka.