blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Widzew wygrywa z Motorem. Siedem goli w Lublinie (WIDEO)

Widzew Łódź wygrał wyjazdowe spotkanie z Motorem Lublin 4:3 w meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jeszcze przed upływem kwadransa gospodarze 2:0, ale już przed przerwą roztrwonili przewagę i ostatecznie przegrali z Widzewem.

Dokładnie 23 sekundy trwał bezbramkowy remis w tym spotkaniu. Stracił piłkę w środku pola Widzew. Simon zagrał na prawą flankę do Króla, a ten wzdłuż bramki do Ceglarza, który efektownym "krzyżaczkiem" otwiera wynik na Arenie Lublin.

Podopieczni Daniela Myśliwca długo rozpamiętywali szybko straconą bramkę bo jeszcze przed upływem kwadransa przegrywali jeszcze wyżej. Kompletnie niepilnowany przy rzucie wolnym Rudol z dwóch metrów głową umieszcza piłkę w siatce Gikiewicza.

Ten mecz może być instruktażowym przykładem na to, że 2:0 to niebezpieczny wynik. Między 22 a 24 minutą Widzew odrobił całość strat, gigantyczny udział w tym miał Sebastian Kerk. Niemiec dwa razy idealnie dośrodkował z tego samego rzut rożnego. Za pierwszym razem piłkę we własnej bramce umieścił Mraz, za drugim idealnie w polu karnym znalazł się Rondić.

Jeszcze przed przerwą, bo w 42. minucie goście objęli prowadzenie. Fatalne zachowanie Rosy. Bramkarz dostał podanie od obrońcy, ale nie śpieszył się z wybiciem piłki, dopadł do niego Rondić i skierował futbolówkę do siatki.

Po przerwie Widzew szybko podwyższył swoje prowadzenie. Sypek zbiegł z piłką do środka, oddał ją do Alvareza, a ten uderzył bardzo precyzyjnie, tuż przy słupku.

Goście mieli lepsze okazje w drugiej połowie, ale nieskuteczny był Rondić, który powinien tego dnia mieć hat-tricka. Nieskuteczność Widzewa wykorzystał Motor zdobywając kontaktową bramkę po akcji rezerwowych. Luberecki wrzucił w pole karne gdzie Wełniak głową na 3:4.

Do końca meczu kotłowało się w polu karnym Gikiewicza, ale Widzew obronił prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego i może wracać do Łodzi z trzema punktami.