Piotr Parzyszek wciąż budzi zainteresowanie klubu Serie B

Piotr Parzyszek, Artur Jędrzejczyk / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

26-letni Piotr Parzyszek już po sensacyjnym mistrzostwie Polski z Piastem Gliwice wzbudził zainteresowanie Frosinone Calcio, które było gotowe zapłacić 1,4 mln euro. Włosi po raz kolejny uważnie obserwują poczynania Polaka w PKO Ekstraklasie.

Piast Gliwice po rewelacyjnym, mistrzowskim sezonie pozbyło się kluczowych zawodników – Joela Valencię (Brendford FC), Aleksandara Sedlara (RCD Mallorca) oraz Patryka Dziczka (Lazio Rzym i został wypożyczony do drugoligowej Salernitany). Do klubu z Górnego Śląska wpłynęła również oferta za Piotra Parzyszka z Frosinone opiewająca na 1,4 mln euro plus ewentualne bonusy. Działacze jednak domagali się przynajmniej dwóch milionów, czyli dokładnie tyle, ile wynosi jego klauzula odstępnego zapisana w kontrakcie. – Otrzymaliśmy za niską ofertę – tłumaczył Bogdan Wilk, dyrektor sportowy. Włoski zespół bacznie obserwuje 26-letniego snajpera, który w ostatnich tygodniach imponuje równą formą.

Piotr Parzyszek wystąpił we wszystkich dwunastu kolejkach PKO Ekstraklasy, w których zdobył pięć goli. Frosinone Calcio potrzebuje niezbędnych wzmocnień, ponieważ zajmuje piętnastą lokatę, a głównym celem był szybki powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *