

Piłkarze Cracovii rozpoczęli obóz przygotowawczy w Turcji
W piątek zawodnicy Cracovii udali się do Turcji na dwunastodniowe zgrupowanie przedsezonowe. W małej miejscowości Lara koło Antalyi graczy "Pasów" czekają trzy mecze sparingowe z zespołem rumuńskiej ekstraklasy ASA Targu Mures, austriackim SV Ried oraz czeską Slavią Praga.
Jak dowiadujemy się na łamach oficjalnego portalu Cracovii - cracovia.pl - trener Robert Podoliński postanowił rozpocząć treningi w tureckiej Larze w sobotę dając zawodnikom dzień odpoczynku po podróży. Piątkowy trening odbył się w postaci spaceru po okolicach miasta.
Zespół "Pasów" wróci do Polski 4 lutego po rozegraniu trzech meczów towarzyskich, w których szkoleniowiec będzie mógł sprawdzić formę zarówno zakontraktowanych, jak i testowanych zawodników.
Do Lary ostatecznie nie dotarli dwaj zawodnicy Cracovii, Mateusz Cetnarski oraz Łukasz Zejdler. Brak "Cetnara" trener wyjaśnił trwającą rehabilitacją. Uznał, że lepiej będzie, aby 27-latek w pełni przeszedł kurację i dołączył do treningów 5 lutego już w Krakowie. Odnośnie Zejdlera jeszcze decyzja nie zapadła. Podoliński powiedział, że losy Łukasza są niepewne i niedługo zapadnie decyzja co do jego losów i przyszłości w drużynie.
Kadra Cracovii na zgrupowanie w Turcji (23 zawodników):
Bramkarze: Krzysztof Pilarz, Krystian Stępniowski, Adam Wilk.
Obrońcy: Luiz Carlos Santos Deleu, Paweł Jaroszyński, Adam Marciniak, Krzysztof Nykiel, Piotr Polczak, Bartosz Rymaniak, Sreten Sretenović, Mateusz Żytko.
Pomocnicy: Marcin Budziński, Miroslav Čovilo, Damian Dąbrowski, Boubacar Diabang, Beniamin Jeż, Bartosz Kapustka, Sławomir Szeliga, Mateusz Wdowiak,
Napastnicy: Erik Jendrišek, Przemysław Kita, Deniss Rakels, Dariusz Zjawiński.
Terminy meczów sparingowych:
- Cracovia - ASA Targu Mures - 26 stycznia
- Cracovia - SV Ried - 30 stycznia
- Cracovia - Slavia Praga - 2 lutego
źródło i foto: cracovia.pl
-
AktualnościBelgia - Iran oceny piłkarzy. Kto zagrał najlepiej? (21.06.2026)Nowacki / 22 czerwca 2026, 0:16
-


AktualnościBelgia - Iran statystyki. Wszystkie dane ze spotkania (21.06.2026)Nowacki / 22 czerwca 2026, 0:14
-


AktualnościOceny zawodników po meczu Hiszpania - Arabia Saudyjska (21.06.2026)Nowacki / 21 czerwca 2026, 20:59
-


AktualnościStatystyki z meczu Hiszpania - Arabia Saudyjska. Pełna analiza spotkania (21.06.2026)Nowacki / 21 czerwca 2026, 20:59
-

AktualnościOficjalnie: wyjściowe jedenastki na mecz Belgia - Iran (21.06.2026)Nowacki / 21 czerwca 2026, 20:06
-

AktualnościNowa Zelandia - Egipt przewidywane jedenastki | 22.06.2026Nowacki / 21 czerwca 2026, 18:12





































