
Piłkarz Leeds United w drużynie marzeń Thiago Alcantary
Pomocnik Liverpoolu wybrał piłkarza Leeds United do swojej wymarzonej drużyny.
Reprezentant Hiszpanii do drużyny włączył swojego bliskiego przyjaciela Rodrigo, z którym zna się od wielu lat. Były pomocnik Bayernu Monachium w rozmowie dla Liverpoolfc.com powiedział:
#AskThiago is (𝒇𝒊𝒏𝒂𝒍𝒍𝒚) here!
Favourite Beatles song, funniest teammate, dream five-a-side and cooking Scouse
@Thiago6 answers your questions... pic.twitter.com/jjPKkD184s
— Liverpool FC (@LFC) January 12, 2021
- Zawsze podkreślam, że najważniejsze dla mnie przy wyborze jest chemia, a nie to kto jak dobrym piłkarzem jest. W drużynie zamieściłem najlepszych przyjaciół, jakich mam w tym sporcie.
Thiago do drużyny włączył Rafinhę obecnie występującego we francuskim Paris Saint-Germain, dawnego kolegę z drużyny Barcelony, czyli Jonathana dos Santosa (La Galaxy), piłkarza Manchesteru United Davida de Geę oraz napastnika Leeds United, czyli Rodrigo.
Warto wspomnieć, że 29-latek przeniósł się na Anfield Road w ubiegłym roku, niestety połowę sezonu opuścił z powodu kontuzji kolana. Niedawno powrócił do pierwszej drużyny z chęcią rozpoczęcia "nowej przygody" z klubem.
Kilka informacji na temat pobytu Rodrigo w Leeds United:
- Do Leeds dołączył z Valencii za rekordową kwotę. Poświęcił trochę czasu na aklimatyzację w nowym klubie. W trwającym sezonie Premier League na boisku pojawił się dziewięciokrotnie (w podstawowej jedenastce), a sześciokrotnie wchodził z ławki rezerwowej. Marcelo Bielsa wykorzystuje go jako napastnika, ale często pokazuje się w roli ofensywnego pomocnika kreując okazje bramkowe swoim kolegom z drużyny.
-
AktualnościManchester City podpisuje kontrakt z młodym talentem Sverre Nypanem
Damian Nowacki / 18 lipca 2025, 7:59
-
Kwadrans futboluMbappe z pięknym golem, a Musiala ze straszliwą kontuzją I KWADRANS FUTBOLU #167
Rafał Makowski / 6 lipca 2025, 15:24
-
EkstraklasaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-
Kwadrans futboluCzy Jerzy Brzęczek naprawdę może zostać selekcjonerem xD? I KWADRANS FUTBOLU #166
Rafał Makowski / 29 czerwca 2025, 15:28
-
EkstraklasaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem
Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09
-
EkstraklasaPech nowego piłkarza Górnika Zabrze. Kilka tygodni przerwy
Kamil Gieroba / 25 czerwca 2025, 20:02