SkySports

Spotkanie rozpoczęło się tak, jak wszyscy mogli się tego spodziewać – gracze The Citizens dominowali, raz po raz tworząc sobie coraz lepsze okazje do zagrożenia bramce Randolpha. Młoty potrafiły jednak skleić dość udane kontry, po których czasem interweniować musiał Willy Caballero.

W siedemnastej minucie otworzył się wynik meczu. Przeważający zawodnicy City wykorzystali bardzo słabe podanie Cresswella, piłkę przyjął Kevin de Bruyne, odnalazł w polu karnym Gabriela Jesusa, który sprytnie oddał piłkę Belgowi. Ten stojąc przed bramką i nie mając przed sobą żadnego obrońcy posłał futbolówkę w dolny róg bramki.

Kolejna bramka padła już w dwudziestej pierwszej minucie, zapowiadając pogrom. Tym razem bardzo łatwo dał obejść się Sam Byram. Przeprowadził przebojowy drybling i oddał strzał. Piłkę przed siebie wypluł Randolph, a z najbliższej odległości wbił ją do niestrzeżonej siatki David Silva.

W trzydziestej dziewiątej minucie idealnie piłkę dla Kevina de Bruyne wystawił Sterling. Ten jednak fatalnie skiksował. Zaledwie chwilę później jednak świetnie przejął piłkę Leroy Sane, który po chwili posłał piłkę na wybieg do Sterlinga. Anglik wysta6wił piłkę na pustą bramkę do Gabriela Jesusa, który podwyższył wynik na 3:0. W czterdziestej minucie kibice West Hamu zaczęli opuszczać stadion.

W sześćdziesiątej szóstej minucie Jose Fonte sprokurował rzut karny po faulu na Sterlingu, który wcześniej został znakomicie wypuszczony przez Kevina de Bruyne. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Yaya Toure.

Sędzia: Kevin Friend