marca.com

Real Madryt po niezwykle emocjonującym spotkaniu na Estadio Balaidos pokonał Celtę Vigo 3:1 po bramkach Ronaldo, Danilo i Marcelo. Honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył Nolito.

Niecałe 3 dni po potyczce z Paris Saint-Germain w LM podopieczni rafy Beniteza musieli mierzyć siły z Celtą w walce o fotel lidera. Spotkanie rozpoczęli dosyć dobrze, bo już w 6. minucie Cristiano Ronaldo dał prowadzenie swojemu zespołowi. Mimo szybko straconego gola “Celestas” nie podłamali się i raz po raz atakowali bramkę Realu.

Niestety, ich próby spełzły na niczym, a w 23. minucie Danilo podwyższył wynik spotkania na 2:0 dla klubu z Madrytu. Pod koniec pierwszej połowy Keylor Navas dwukrotnie uratował Real przed stratą gola. Najpierw w 40. minucie Fabio Orellana szukał szczęścia, a cztery minuty później Pablo Hernandez próbował strzałem głową pokonać golkipera “Los Blancos“, ale bezskutecznie i do przerwy goście schodzili z dwubramkową przewagą.

Druga część meczu nie była nudniejsza od pierwszej połowy. W 57. minucie Gustavo Cabral w kuriozalny sposób osłabił swój zespół wdając się w pyskówkę z arbitrem. Osłabiona Celta lekko spuściła z tonu, ale dalej zagrażała ekipie Beniteza.

Po wejściu na plac gry Isco, który zmienił Lucasa Vazqueza Real zyskał nowe siły i jakość w ataku. To mogło się przełożyć na gola, ale w 69. minucie piękny strzał Isco w wyśmienity sposób obronił Alvarez a futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wyszła w boisko.

Najwięcej emocji przyniosła końcówka spotkania. Najpierw Nolito po przepięknym uderzeniu zza pola karnego zdjął pajęczynę z siatki Navasa, czym wlał nadzieję w serca fanów Celty. Potem jednak Real zakończył emocje w doliczonym czasie gry, kiedy dośrodkowanie od Czeryszewa na gola zamienił Marcelo.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Real Madryt obejmuje fotel lidera kosztem Celty i ma nad nią oraz FC Barceloną 3 punkty przewagi, tyle że Barca swój mecz rozegra dopiero jutro i może zrównać się punktami z Realem.

Celta Vigo 1-3 Real Madryt, 24.10.2015 r., Estadio de Balaidos, Vigo

0:1, Ronaldo (6′)

0:2, Danilo (23′)

1:2, Nolito (85′)

1:3, Marcelo (90+5′)