Pewna wygrana Bayernu i trafienie Lewandowskiego

Logo

W spotkaniu 12. kolejki 1. Bundesligi na Allianz Arena Bayern Monachium spotkał się z Hoffenheim. W barwach Bawarczyków od pierwszych minut wystąpił reprezentant Polski Robert Lewandowski.

Faworytem tego pojedynku był bez wątpienia Bayern, który jeszcze w tym sezonie ligowym nie poniósł porażki i pewnie idzie po kolejne mistrzostwo kraju. Dzisiaj dość szybko Monachijczycy napoczęli swojego rywala, gdyż w w 24. minucie fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się Mario Gotze, dla którego było to już siódme trafienie w bieżącym sezonie. Formą w Bundeslidze imponuje również były snajper Borussii Dortmund Robert Lewandowski, który uderzeniem głową skierował piłkę do siatki, a asystę przy bramce zaliczył Arjen Robben. 26-letni napastnik ma już na koncie sześć goli w lidze. W końcówce spotkania do siatki trafił holenderski skrzydłowy Arjen Robben, a asystą popisał się Robert Lewandowski. Wynik w 87. minucie ustalił Sebastian Rode, który dostał dobrą piłkę od Bastiana Schweinsteigera.

Bayern Monachium dzięki dzisiejszemu zwycięstwu umocnił się na prowadzeniu, ponieważ będący za plecami Bawarczyków Vfl Wolfsburg przegrał na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen (2:3). W kolejnej serii gier podopieczni Pepa Guardioli podejmą Herthę Berlin, która okupuje dolne rejony tabeli.

Bayern Monachium – Hoffenheim 4:0 (2:0)
Gotze 24′, Lewandowski 40′, Robben 82′

Bayern: Neuer – Bernat, Boateng (Dante), Benatia, Rafinha – Alonso – Ribery, Gotze (Schweinsteiger), Muller (Rode), Robben– Lewandowski

Hoffenheim: Baumann – Beck, Bicakcić, Sule, Strobl – Schwegler, Rudy – Elyounoussi (Kim Jin-Su), Firmino, Volland (Szalai)– Modeste (Schipplock)