Petew: Pokazaliśmy charakter

Iwajło Petew (Jagiellonia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Gratulacje dla moich zawodników, zwłaszcza za drugą połowę. Pokazali bardzo duży charakter, każdy z nich – podsumował szkoleniowiec Jagiellonii, Iwajło Petew, wygrany 2:1 mecz z Cracovią.

W meczu 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok ograła na wyjeździe Cracovię 1:2. Bramki dla Podlaskiego zespołu zdobyli Ivan Runje i Bartosz Bida. Grę białostoczan podsumował Iwajło Petew, szkoleniowiec żółto – czerwonych.

Najważniejsze dla nas są trzy punkty. Gratulacje dla moich zawodników, zwłaszcza za drugą połowę. Pokazali bardzo duży charakter, każdy z nich. W pierwszej połowie byli od nas zdecydowanie lepsi. W drugiej połowie Cracovia miała większe od nas posiadanie piłki, co wynikało z naszych błędów. Mieliśmy dużo sytuacji, łatwo traciliśmy piłkę. Graliśmy bardzo dobrze w obronie. Mieliśmy również trochę szczęścia, Cracovia miała świetne okazje do strzelenia gola. Taki jest futbol i najważniejsze są trzy punkty dla nas – powiedział opiekun Jagiellończyków.

Były selekcjoner reprezentacji Bułgarii odniósł się także do słabej dyspozycji Damiana Węglarza i powrotu Dejana Iliewa.

Wierzę w każdego. Każdy popełnia błędy, odpowiem w ten sposób. Szczegółowo o jego pracę musimy zapytać trenera bramkarzy. Jest nadzieja, że Dejan Iliew jutro wróci do treningów z drużyną. – dodał.

Jagiellonia Białystok po 31. kolejkach PKO BP Ekstraklasy zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 47. punktów. W nadchodzącej serii gier „Jaga” podejmie na własnym stadionie lidera tabeli Legię Warszawa.

Źródło: jagiellonia.pl/własne