Paweł Wszołek nie szukał usprawiedliwień po porażce z beniaminkiem

Damian Michalski (Wisła Płock), Paweł Wszołek (Legia Warszawa) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Paweł Wszołek nie chciał szukać żadnych usprawiedliwień dla porażki ze Stalą Mielec (2:3). – Zdarzają się takie mecze. Lepiej żeby takie spotkanie zdarzyło się raz w sezonie – mówi.

– Taka jest piłka nożna. Ja nie potrafię sobie przypomnieć sytuacji, w której straciłbym trzy bramki z rzutów karnych w jednym meczu. Musimy o tym jak najszybciej zapomnieć i powiedzieć sobie kilka słów w szatni. Mamy teraz nad czym pracować i wcale nie chodzi mi o zawodników, którzy te karne sprowokowali, bo we wcześniejszych meczach byli to inni piłkarze – ocenia.

Skrzydłowy “Wojskowych” nie chce, by za przegraną winić Artura Jędrzejczyka i Mateusza Wieteskę, którzy wielokrotnie na przestrzeni całej rundy pokazywali jakość. – Takie mecze mogą się po prostu zdarzyć. Nie szukam oczywiście usprawiedliwień, ale po prostu są takie spotkania, w których nawet faworyt przegrywa z zespołem wcześniej skazanym na porażkę. Musimy się podnieść i skupić się nad tym co jest przed nami, bo ta drużyna ma ogromny potencjał – dodał.

Paweł Wszołek przeprosił fanów, bo nie tak miało wyglądać zakończenie zmagań ligowych w tym trudnym dla wszystkich roku. Nie jest to łatwa sytuacja, gdy tracisz trzy bramki po rzutach karnych. Jesteśmy jednak Legią Warszawa i w każdej sytuacji powinniśmy się podnieść. Pokazała to pierwsza stracona bramka. Podnieśliśmy się na 2:1, mieliśmy swoje sytuacje – twierdzi. Słyszałem po meczu, że należał nam się karny na 3:3, jednak nie chcę się na ten temat wypowiadać na gorąco po spotkaniu. Sytuacja nie jest komfortowa, gdy starasz się tworzyć akcję, a rywale strzelają gole. Przyjęliśmy trzy gongi i nie potrafiliśmy się po nich otrząsnąć – podsumował Wszołek.

źródło: legia.com / własne


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *