Cracovia nie poczyni ruchów transferowych, Probierz mocniej postawi na młodzież

Michał Probierz

Michał Probierz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Michał Probierz przyznał na konferencji prasowej, że Cracovia nie dokona transferów. – Skupiamy się na tych zawodnikach, których mamy, dokooptujemy kilku tych, których mamy w grupach młodzieżowych.

“Pasy” kończą rok z dwoma pucharami – Pucharem Polski oraz Superpucharem Polski. Minusowe punkty za przeszłość korupcyjną zostały szybko odrobione i klub skupiony jest, by wdrapać się w pobliże podium ligowego. – Gdybyśmy ich nie mieli, byłoby zdecydowanie lepiej, niestety jednak one są. Straciliśmy trochę punktów w głupi sposób – żałuję, że nie mamy ich więcej – oznajmił trener.

Michał Rakoczy nie wróci po rundzie jesiennej z Puszczy Niepołomice. – To oznacza dla niego możliwość grania, a to najważniejsze. Cieszymy się, że powoli zaczyna grać już regularnie – początkowo wchodził na boisko z ławki. Śledzimy jego losy – dodał.

Zawodnicy otrzymają dwa tygodnie wolnego i wrócą do zajęć 4 stycznia w Rącznej. – Później będą tam trenować wszyscy – druga drużyna i juniorzy. Na razie jednak musimy poczekać na to, co będzie się działo z obostrzeniami. Na razie nikt nie wie, jak to będzie, czy zespoły młodzieżowe będą mogły trenować, czy też nie – powiedział Probierz.

Szkoleniowiec zadeklarował, że Cracovia nie poczyni ruchów transferowych zimą, by więcej okazji do pokazana się otrzymała młodzież.- Mamy jedną z najmłodszych drużyn w lidze, co mało kto to podkreśla. Jest wielu zawodników, którzy mogą grać jeszcze długo. Grają z przyjemnością, choć wiele kwestii musieliśmy też korygować przy problemach kadrowych, które mieliśmy – zaznaczył.

Z pewnością oczekiwania do linii ataku były większe, a Marcos Alvarez wypadł na kilka tygodni, zaś Rivaldinho po przebytej chorobie Covid-19 nie czuje się komfortowo. – Wprowadzenie tych zawodników po perypetiach jest bardzo trudne, ale wierzę, że od początku okresu przygotowawczego nie będzie żadnych przeszkód i będziemy się mogli spokojnie przygotowywać do nowej rundy – kończy.

źródło: cracovia.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.