Oświadczenie Manchesteru United ws. Masona Greenwooda. Klub przeprowadził dokładne dochodzenie
Manchester United oświadczył, że zakończył wewnętrzne dochodzenie w sprawie Masona Greenwooda i wydarzeń, które doprowadziły do jego aresztowania w styczniu 2022 roku.
Na początku ubiegłego roku reprezentant Anglii został aresztowany pod zarzutem gwałtu i napaści na ówczesnej partnerce. 21-latek został również oskarżony o kontrolowanie i stosowanie środków przymusu oraz napaść powodującą rzeczywiste uszkodzenie ciała. Wszystkie te zarzuty zostały już wycofane w lutym 2023 roku i zawodnik mógłby już wznowić karierę.
- Manchester United przeprowadził dokładne dochodzenie w sprawie postawionych mu zarzutów - czytamy w komunikacie. - Opiera się to na obszernych dowodach i kontekście, które nie są publicznie dostępne. W całym tym procesie dobro i perspektywa domniemanej ofiary były kluczowe dla dochodzeń klubu i szanujemy jej prawo do dożywotniej anonimowości - dodano.
- Mamy również obowiązki wobec Masona jako pracownika, młodej osoby, która jest w klubie od siódmego roku życia i jako świeżo upieczony ojciec. Faza ustalania faktów w naszym dochodzeniu jest teraz zakończona i jesteśmy na końcowym etapie podejmowania decyzji w sprawie przyszłości Masona - podkreślono.
- Wbrew spekulacjom mediów, decyzja ta nie została jeszcze podjęta i jest obecnie przedmiotem intensywnych wewnętrznych obrad. Ostateczna odpowiedzialność spoczywa na dyrektorze generalnym. Po podjęciu decyzja zostanie ogłoszona oraz wyjaśniona wewnętrznym i zewnętrznym interesariuszom klubu. Prosimy o cierpliwość podczas pracy nad końcowymi etapami tego starannie przemyślanego procesu - wyjaśniono.
Greenwood, który ma jeszcze dwa lata do końca swojej umowy na Old Trafford, strzelił 35 bramek i zanotował 12 asyst w 129 występach we wszystkich rozgrywkach.
Manchester United statement on Mason Greewood 🚨🔴 #MUFC
“Following the dropping of all charges against Mason Greenwood in February 2023, Manchester United has conducted a thorough investigation into the allegations made against him.
This has drawn on extensive evidence and… pic.twitter.com/l91IRxCC67
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) August 16, 2023
-

AktualnościBorussia Dortmund potwierdza transfer 17-letniego lewego obrońcy Kauã Pratesa z CruzeiroDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:26
-


AktualnościLosowanie 5. rundy Pucharu Anglii: Newcastle gospodarzem meczu z Manchester City, Arsenal poleci do MansfieldDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:07
-


AktualnościGavi wznowił treningi z pierwszym zespołem Barcelony po operacji kolanaDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 16:23
-


AktualnościLuis Enrique: PSG potraktuje poważnie mecz z Metz, Dembélé ma problemy zdrowotneDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:37
-

AktualnościGuardiola nie martwi się możliwym zbliżeniem Arsenalu — skupienie na meczu z Newcastle przed kluczowym weekendemDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:19
-

AktualnościLuis Enrique chwali PSG po meczu w Monako: „Widziałem 11 liderów” — Paris Saint‑Germain wygrało 3:2 na Louis IIDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:19
































