Jakub Kiwior
Udostępnij:

Ostatnia szansa dla Kiwiora? Musi przekonać Artetę

Jakub Kiwior w tym sezonie ma duże problemy z regularną grą.

Polski defensor wciąż nie zaliczył nawet minuty w Premier League. A za nami cztery kolejki.

Do tego 24-latkowi na pewno nie pomogło również, że pokazał słabą formę podczas wrześniowego zgrupowania reprezentacji Polski. Choćby w spotkaniu ze Szkocją (3:2) pokazał się na tyle słabo, iż został zmieniony jeszcze w przerwie.

Mimo to latem nie doszło do transferu Kiwiora. Polaka w Arsenalu chciał zatrzymać Mikel Arteta.

Wreszcie Kiwior może dostać szansę na grę. W czwartek w Lidze Mistrzów Atalanta zmierzy się z triumfatorem Ligi Europy - Atalantą. Kalendarz "Kanonierów" jest coraz bardziej napięty, więc będzie to jedna z okazji do rotacji w pierwszym składzie.

Latem Arsenal ściągnął między innymi Riccardo Calafioriego, co na Emirates Stadium jeszcze bardziej zwiększa rywalizację na lewej obronie. Niewiele lepiej wygląda sytuacja Kiwiora w kontekście gry na środku defensywy. Zatem jeżeli ma wywalczyć lepszą pozycję w hierarchii, to mecz z Atalantą może być dla jego jedną z ostatnich okazji.

Kiwior przyszedł do Arsenalu w styczniu 2023 roku za niemal 20 milionów euro ze Spezii. Był to jeden z bardziej zaskakujących transferów tamtego okienka.

Źródło: football.london