Lucas Paqueta ponownie łączony z przenosinami do Premier League

Źródło: Ligue 1

Temat przenosin brazylijskiego pomocnika w szeregi innego zespołu ciągnie się już długimi miesiącami. Teraz wydaje się, że kluby zainteresowane Lucasem Paquetą dostały zielone światło od władz Olympique’u Lyon.

Od dawna mówi się o potencjalnym zainteresowaniu wielu topowych klubów usługami 24-letniego zawodnika. Do najczęściej wymienianych drużyn, z którymi łączony jest Lucas Paqueta, należą Arsenal oraz Newcastle. Jeszcze kilka dni temu dyrektor sportowy Arsenalu, Edu, wypowiadał się w samych superlatywach o swoim rodaku, jednak dodał, że jego przyjście na Emirates jest na ten moment mało prawdopodobne, ponieważ Kanonierzy nie potrzebują więcej piłkarzy na pozycję numer 8. Temat transferu ucichł, ale nie na długo.

Dzisiejszego poranka w “The Sun” mogliśmy przeczytać słowa szefa skautingu OL, Bruno Cheyrou’ego, który powiedział wprost, że klub musi zmniejszyć wielkość kadry. To nie wszystko, bo Cheyrou dodał jeszcze więcej oliwy do ognia. Spytany o przyszłość Luacasa Paquety odpowiedział:

“Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność.”

To zdanie, wypowiedziane przez samego szefa skautingu francuskiej drużyny, znów pobudziło nadzieje kibiców Arsenalu na przyjście 24-latka. Co więcej, władze Les Gones miałyby obniżyć cenę wywoławczą do około 33,5 miliona funtów. Wcześniej oczekiwano ofert rzędu 55 lub 60 milionów funtów.

W ubiegłym sezonie Lucas Paqueta zagrał w 35 meczach Ligue 1, notując 9 bramek i 6 asyst.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.