

Oriol Romeu zagra w Southampton FC
Za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej zarząd Southampton FC poinformował, że do drużyny dołączył kolejny zawodnik. Nowym nabytkiem "Świętych" został Oriol Romeu grający wcześniej w Chelsea FC.
23-letni defensywny pomocnik związał się z zespołem z hrabstwa Hampshire trzyletnią umową, która wygaśnie 30 czerwca 2018 roku. Klub nie ujawnił kwoty odstępnego za wychowanka FC Barcelony.
W rozmowie opublikowanej na oficjalnej stronie Southampton FC 23-latek stwierdził, że cieszy się z bycia częścią klubu. Podkreślił, że transfer jest dla niego bardzo ważny, bo po dwóch latach spędzonych na wypożyczeniu potrzebował stałego zespołu, z którym może wiązać przyszłość. Uznał również wybór klubu z St Mary's Stadium za bardzo dobry.
Defensywny pomocnik dodał, że nie wahał się gdy dołączał do klubu z południa Anglii. Stwierdził, że Southampton to zespół, który od kilku lat idzie w dobrym kierunku i gdy otrzymał ofertę gry dla "Świętych" od razu chciał dołączyć do drużyny. 23-latek powiedział również, że nie może doczekać się gry w nowym zespole i teraz powinien się skupić na własnym rozwoju.
Ostatnie dwa lata Romeu spędził na wypożyczeniu, w ubiegłym sezonie grał w drużynie VfB Stuttgart, a w 2013 roku reprezentował barwy hiszpańskiej Valencii.
źródło: Eurosport
autor: Hubert Michałus
-
EkstraklasaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-
EkstraklasaOficjalnie: Legia Warszawa z pierwszym letnim transferem
Kamil Gieroba / 28 czerwca 2025, 7:43
-
EkstraklasaOficjalnie: Szybki powrót do Jagiellonii Białystok
Kamil Gieroba / 27 czerwca 2025, 9:24
-
EkstraklasaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem
Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09
-
News dniaOficjalnie: Wiadomo, co dalej z Zalewskim. Jest komunikat
Kamil Gieroba / 24 czerwca 2025, 11:25
-
AktualnościMiloš Kerkez nowym zawodnikiem Liverpoolu!
Wiktor Palmowski / 20 czerwca 2025, 19:34