Oko na rodaka: Polak z premierowym golem w Fortunie

Jakub Piotrowski

f95.de

Swojego pierwszego gola w barwach drugoligowej niemieckiej Fortuny Düsseldorf strzelił Jakub Piotrowski. Szczebel niżej szanse na utrzymanie ostatecznie straciła drużyna Davida Kopacza.

W spotkaniu z Heidenheim Jakub Piotrowski strzelił swojego premierowego gola w barwach Fortuny Düsseldorf. 24-letni pomocnik w 20. minucie otrzymał dużo miejsca od rywali w środku pola i popisał się precyzyjnym uderzeniem po ziemi. Futbolówka uderzona przez byłego młodzieżowego reprezentanta Polski zmieściła się tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Kevina Müllera. Ostatecznie jego drużyna wygrała 3:1, a Polaka w 72. minucie zmienił Emmanuel Iyoha. Na dwie kolejki przed końcem sezonu sytuacja Fortuny w tabeli jest jasna i klarowna. Zespół z Düsseldorfu zajmuje 10. miejsce, co oznacza, że ani nie jest zagrożony spadkiem do niższej ligi, ani nie ma już szans na walkę o awans do Bundesligi.

Walka Würzburgera Kickers o utrzymanie w niemieckiej 3. Lidze nie zakończyła się happy endem. W poprzedni weekend drużyna Davida Kopacza wygrała z Viktorią Berlin i przedłużyła swoje nadzieję na utrzymanie w lidze. W piątkowe popołudnie ich los ponownie leżał w rękach stołecznej drużyny, która tym razem nie zawiodła oczekiwań swoich kibiców. Zajmująca pierwsze bezpieczne miejsce w tabeli Viktoria wygrała 2:1 z 1.FC Saarbrücken, pozbawiając drużynę z Würzburga choćby matematycznych szans na utrzymanie w lidze. Dzięki piątkowej wygranej Viktoria, której do końca sezonu pozostały już tylko trzy mecze, powiększyła swoją przewagę nad drużyną Kopacza do dziesięciu punktów. Sam Kopacz w przeciwieństwie do swoich kolegów może być umiarkowanie zadowolony ze swoich występów. Były pomocnik m.in. Górnika Zabrze w 31 spotkaniach 3. Ligi, w których strzelił cztery gole i zanotował aż osiem asyst. Takie liczby dają sporą szansę na znalezienie nowego pracodawcy, który w nadchodzącym sezonie będzie występował na szczeblu centralnym.

Podsumowanie występów polskich zawodników (29 kwietnia)

Anglia

Kacper Łopata (Sheffield United FC – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Queens Park Rangers.

Cypr

Mariusz Stępiński (Áris Lemessoú – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Páfos FC.

Finlandia

Rafał Wolsztyński (Seinäjoen JK – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 80. minucie przegranego 1:3 ligowego meczu z FC Ilves.

Francja

Karol Fila (RC Strasbourg – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 3:3 z PSG.

Japonia

Jakub Słowik (FC Tokyo – J-League) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 2:0 ligowym meczu z Gambą Osaka.

Niemcy

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Heidenheim.

Adam Dźwigała (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z 1. FC Nürnberg.

Marcin Kamiński (FC Schalke 04 – 2. Bundesliga) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Sandhausen.

Jakub Piotrowski (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – strzelił gola w wygranym 3:1 ligowym meczu z Heidenheim. Grał do 72. minuty.

Martin Kobylański (Eintracht Braunschweig – 3. Liga) – wszedł na boisko w doliczonym czasie wygranego 2:1 ligowego meczu z Magdeburgiem.

Adrian Małachowski (1.FC Magdeburg – 3. Liga) – cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w lidze 1:2 z Eintrachtem Braunschweig.

Słowacja

Piotr Strączek (FK Slavoj Trebišov – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w lidze 1:4 z FC Košice.

Szkocja

Jakub Stolarczyk (Dunfermline Athletic FC – Championship) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Queen of The South. Jego drużyna zagra w barażu o utrzymanie w drugiej lidze szkockiej.

Turcja

Paweł Olkowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w lidze 2:3 z Fenerbahçe.

Wyspy Owcze

Dawid Nowicki (B71 Sandoy – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z rezerwami Víkinguru Gøta.