Niedziela przebiegła przede wszystkim pod znakiem debiutów polskich zawodników. W USA w nowych zespołach zadebiutowali Przemysław Frankowski i Przemysław Tytoń, a w Kazachstanie Konrad Wrzesiński. Ciekawie było także w meczu SPAL z Sampdorią. Bartosz Bereszyński i Karol Linetty zanotowali po asyście, a w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę dostał Thiago Cionek.

Sporo działo się w spotkaniu SPAL z Sampdorią, a najbardziej namieszali wszyscy trzej Polacy, którzy mogli wystąpić w tym spotkaniu. Goście z Genui po 11 minutach prowadzili już dwiema bramkami. Oba trafienia zanotował niezniszczalny Fabio Quagliarella. Co jednak dla nas istotniejsze, przy pierwszej bramce piłkę Włochowi dośrodkował Bartosz Bereszyński, a przy drugim kluczowe podanie zanotował Karol Linetty. Sampdoria utrzymywała dwubramkowe prowadzenie praktycznie przez cały mecz. W doliczonym czasie gry kontaktową bramkę strzelił Jasmin Kurtič. W siódmej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę za faul taktyczny dostał Thiago Cionek. Była to jego druga czerwona kartka w tym sezonie.

Dobre wiadomości nadeszły do nas już w nocy. Swoje pierwsze spotkania w amerykańskiej MLS rozegrali Przemysław Frankowski (Chicago Fire) i Przemysław Tytoń (FC Cincinnati). Obaj piłkarze rozegrali w swoich drużynach pełne 90 minut, lecz żaden z nich nie może być zadowolony ze swoich debiutów. Chicago Fire przegrało 1:2 z LA Galaxy, natomiast Tytoń przyjął aż cztery bramki od Seattle Sounders. Frankowski od początku ustawiony był na prawym skrzydle, ale w trakcie spotkania można było zobaczyć go także na lewej stronie boiska. Były piłkarz Jagiellonii Białystok oddał jeden celny strzał, mógł również zaliczyć asystę, lecz mając przed sobą pustą bramkę futbolówki nie sięgnął Aleksandar Katai.

Nieco później swój pierwszy występ w Kajracie Ałmaty zanotował Konrad Wrzesiński. Jego zespół dość wyraźnie przegrał 0:2 z mistrzem Kraju – FK Astana. Polak rozegrał cały mecz, lecz mimo usilnych starań nie był w stanie wpłynąć na losy meczu. Kajrat Ałmaty poprzedni sezon zakończył na drugim miejscu w lidze, kończąc mając 15 punktów straty do Astany. Prócz tego, Kajrat wygraną 1:0 z FK Atyrau zapewnił sobie Puchar Kazachstanu.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Marcin Bułka (Chelsea FC – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Fulham.

Azerbejdżan

Jakub Rzeźniczak (Qarabağ Ağdam – Ekstraklasa) – wystąpił w wygranym 1:0 ligowym meczu z Keşlə FK.

Belgia

Bartosz Kapustka (Oud-Heverlee Leuven – druga liga) – 80 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z KFCO Beerschot Wilrijk.

Bułgaria

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Botewem Wraca.

Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 77. minucie wygranego 2:0 ligowego meczu z Botewem Wraca.

Chorwacja

Krystian Nowak (NK Slaven Koprivnica – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Osijekiem.

Dania

Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Odense.

Kamil Grabara (Århus GF – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Vendsyssel FF.

Grecja

Karol Świderski (PAÓK – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:0 z Panathinaikosem.

Dawid Kort (APS Atrómitos Athinón – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 84. minucie wygranego 3:0 ligowego meczu z Panioniosem.

Hiszpania

Marcel Lizak CF Peralada-Girona B – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z rezerwami Espanyolu Barcelona.

Holandia

Filip Bednarek (sc Heerenveen – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 4:2 z Willem II.

Kazachstan

Konrad Wrzesiński (Kajrat Ałmaty – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:2 meczu o Superpuchar Kazachstanu z Astaną. Był to jego debiut w nowym klubie.

Niemcy

David Kopacz (VfB Stuttgart – Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 5:1 ligowy mecz z Hannoverem 96.

Rafał Koczor (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Eintrachtem Braunschweig.

Wojciech Sadlowski (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Eintrachtem Braunschweig.

Rosja

Maciej Wilusz (FK Rostow – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Jenisejem.

Rumunia

Sebastian Rudol (Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z CFR Cluj.

Słowacja

Patryk Małecki (Spartak Trnava – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz ze Slovanem Bratysława. Wypożyczony z Wisły Kraków skrzydłowy zimą był testowany w kazachskich Okżetpesie Kokczetaw oraz FK Aktobie.

Stany Zjednoczone

Przemysław Frankowski (Chicago Fire – MLS, pierwszy poziom rozgrywek w USA) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z LA Galaxy. Był to jego debiut w nowym klubie.

Przemysław Tytoń (FC Cincinnati – MLS, pierwszy poziom rozgrywek w USA) – 90 minut w przegranym 1:4 ligowym meczu z Seattle Sounders.

Włochy

Wojciech Szczęsny (Juventus – Serie A) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Napoli.

Arkadiusz Milik (SSC Napoli – Serie A) – 27 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Juventusem. Milik został zmieniony z powodu czerwonej kartki dla bramkarza Napoli.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Juventusem.

Karol Linetty (UC Sampdoria – Serie A) – 90 minut i asysta w wygranym 2:1 ligowym meczu ze SPAL.

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – 90 minut i asysta w wygranym 2:1 ligowym meczu ze SPAL.

Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio – Serie A) – wszedł na boisko w doliczonym czasie gry wygranego 2:1 ligowego meczu z Bologną.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Udinese.

Arkadiusz Reca (Atalanta BC – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:1 z Fiorentiną.

Paweł Jaroszyński (Chievo Verona – Serie A) – 74 minuty w przegranym 0:3 ligowym meczu z Torino.

Mariusz Stępiński (Chievo Verona – Serie A) – wszedł na boisko w 64. minucie przegranego 0:3 ligowego meczu z Torino. Polski napastnik dostał żółtą kartkę.

Bartosz Salamon (Frosinone Calcio – Serie A) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Genoą.

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – zobaczył czerwoną kartką w doliczonym czasie przegranego 1:2 ligowego meczu z Sampdorią.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona – Serie B) –

Przemysław Bargiel (Spezia Calcio – Serie B) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Pescarą.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Fermaną.

Davide Mastaj (Trapani Calcio – Serie C) – mecz jego zespołu nie odbył się

Wyspy Owcze

Łukasz Cieślewicz (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 meczu o Superpuchar Wysp Owczych z HB Tórshavn.

Michał Przybylski (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:1 mecz o Superpuchar Wysp Owczych z HB Tórshavn.