Oko na rodaka: Kamil Wilczek się nie zatrzymuje. Przełamanie Krzysztofa Piątka

footy.dk

Niedziela i gol Kamila Wilczka – ten zestaw powoli robi się naszym klasykiem. 31-letni napastnik strzelił siedemnastego gola w lidze w przegranym 1:2 spotkaniu z FC Midtjylland. Polak oczywiście utrzymuje pozycję lidera klasyfikacji strzelców tamtejszej ekstraklasy. W Serie A przełamał się z kolei Krzysztof Piątek, który w meczu z Bologną z rzutu karnego strzelił swoją czwartą bramkę w tym sezonie.

Kamil Wilczek ponownie udowadnia, że jest napastnikiem co się zowie. 31-latek tym razem trafił do siatki w 64. minucie starcia ze zdecydowanym liderem ligi – FC Midtjylland. Jego trafienie było wyrównujące, bo cztery minuty wcześniej gola dla rywali strzelił Awer Mabil. Niestety, to nie wystarczyło do wywalczenia choćby punktu w starciu z liderem. W 82. minucie Franc Onyeka dał zwycięstwo FC Midtjylland. Wilczek zagrał cały mecz, a dzisiejsze trafienie było już siedemnastym w lidze w tym sezonie, co powiększa jego przewagę nad pozostałymi zawodnikami w klasyfikacji strzelców. Polak dodatkowo śrubuje rekord w ilości goli strzelonych w lidze dla Brøndby.

Krzysztof Piątek się odblokował – trzeba mieć przynajmniej taką nadzieję. Zawodnik AC Milan strzelił kolejnego gola w lidze od 20 października. Piątek w 15. minucie meczu wywalczył rzut karny, a następnie pokonał swojego kolegę z reprezentacji – Łukasza Skorupskiego. Była to jego czwarta bramka w lidze w trwającym sezonie Serie A i trzecia z rzutu karnego.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Newcastle United.

Belgia

Rafał Pietrzak (Royal Excel Mouscron – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 ze Standardem Liège.

Dania

Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF – Ekstraklasa) – strzelił gola w przegranym 1:2 ligowym meczu z FC Midtjylland. Zagrał caly mecz.

Hiszpania

Grzegorz Kleemann (Yeclano Deportivo – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Villarrubia CF.

Holandia

Filip Bednarek (sc Heerenveen – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:1 z RKC Waalwijk.

Niemcy

Rafał Gikiewicz (1.FC Union Berlin – Bundesliga) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z 1. FC Köln.

Jakub Bednarczyk (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z SSV Jahn Regensburg.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz ligowy z Darmstadt.

Waldemar Sobota (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 ligowy meczu z SSV Jahn Regensburg.

Martin Kobylański (Braunschweiger TSV Eintracht 1895 – 3. Liga) – 58 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z SV Waldhof Mannheim.

Marcel Zylla (FC Bayern München II – 3. Liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 2:3 z MSV Duisburg.

Norwegia

Maciej Gostomski (FK Haugesund – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 finał Pucharu Norwegii z Viking FK.

Nowa Zelandia

Filip Kurto (Western United FC – australijska A-League) – 90 minut w wygranym 3:1 ligowym meczu z Melbourne Victory.

Portugalia

Tomasz Kucz (Vitória SC Guimarães – Ekstraklasa) – poza kadrą meczowa na wygrany 2:0 ligowy mecz z Portimonense.

Rosja

Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 3:2 ligowym meczu z Kryljami Sowietow Samara.

Michał Kucharczyk (Urał Jekaterynburg – Ekstraklasa) – 68 minut w wygranym 3:2 ligowym meczu z Kryljami Sowietow Samara.

Maciej Wilusz (FK Rostow – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 4:1 ze Spartakiem Moskwa.

Rumunia

Rafał Zaborowski (Viitorul Pandurii Târgu Jiu – druga liga) – nie zagrał w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Universitatea Cluj.

Słowacja

Jakub Kiwior (MŠK Žilina – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 2:1 ligowym meczu z Senicą.

Dawid Kurminowski (MŠK Žilina – Ekstraklasa) – wszedł w przerwie wygranego 2:1 ligowego meczu z Senicą.

Turcja

Radosław Murawski (Denizlispor Kulübü – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Başakşehirem.

Paweł Olkowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z Konyasporem.

Bartłomiej Pawłowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 28. minucie, a zszedł z niego w 74. minucie bezbramkowo zremisowanego meczu ligowego z Konyasporem.

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Başakşehirem.

Jakub Kosecki (Adana Demirspor Kulübü – druga liga) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z BB Erzurumspor.

Ukraina

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Zorią Ługańsk.

Włochy

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Parmą.

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 ligowym meczu z Brescią.

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina – Serie A) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Torino.

Filip Jagiełło (Genoa – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z Lecce.

Karol Linetty (UC Sampdoria – Serie A) – wszedł na boisko w 59. minucie przegranego 0:1 ligowego meczu z Parmą.

Krzysztof Piątek (AC Milan – Serie A) – strzelił gola w wygranym 3:2 ligowym meczu z Bologną. Zagrał cały mecz.

Arkadiusz Reca (SPAL 2013 – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Brescią.

Bartosz Salamon (SPAL 2013 – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Brescią.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w przegranym 2:3 ligowym meczu z AC Milan.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował 2:2 w lidze z Sassuolo.

Szymon Żurkowski (ACF Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Torino.

Jan Jurczak (Pordenone Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Crotone.

Przemysław Szymiński (Frosinone Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:0 z Juve Stabia.

Szymon Fyda (Ravenna FC 1913 – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 z FC Südtirol.

Tomasz Kupisz (SSC Bari – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z Potenzą.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Vibonese.

Davide Mastaj (Carpi FC 1909 – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Vin Pesaro.