Serie A: Milan wygrywa, bramka Piątka

acmilan.com

W meczu 15. kolejki Serie A Bologna przegrała u siebie z AC Milan 2:3. Jedną z bramek dla zwycięzców zdobył Krzysztof Piątek.

Spotkanie mogło zacząć się źle dla Milanu. W pierwszych minutach dwie groźne straty w okolicach swojego pola karnego jednak gracze gospodarzy nie potrafili tego wykorzystać. W 15. minucie po indywidualnej akcji Piątka został podyktowany rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał swojego rodaka w bramce. W kolejnych minutach Milan dążył do podwyższenia prowadzenie, niewiele brakowało Kessiemu, którego strzał minął bramkę. W 32. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Suso, a całą akcję wykończył Theo Hernandez. W 40. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego lewy obrońca Milanu pechowo trafił do własnej bramki.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla Milanu. W 46. minucie obrońca wybija piłkę przed pole karne, tam nabiegał Bonaventura i świetnym technicznym uderzeniem podwyższył prowadzenie. Bologna próbowała odrobić straty, ale udało się tylko zdobyć bramkę z rzutu karnego.

8 grudzień 2019, 15. kolejka Serie A, Stadio Renato Dall’Ara (Bologna)

Bologna – AC Milan 2:3 (1:2)

Hernandez 40′ (s) , Sansone 84′ (k) – Piątek 15′ (k), Hernandez 32′ , Bonaventura 46′

Bologna: Skorupski – Tomiyasu, Danilo, Bani, Denswil – Olsen (78′ Orsolini), Dżemaili (64′ Santander), Poli, Sansone, Schouten (46′ Svanberg) – Palacio

AC Milan: Donnarumma – Conti, Musacchio, Romagnoli, Hernandez – Kessie, Bennacer (70′ Biglia), Bonaventura – Suso, Piątek (79′ Paqueta), Calhanoglu (85′ Castillejo)

żółte kartki: Bani, Santander, Palacio, Tomiyasu – Bennacer

sędzia: Daniele Chiffi